"Підтримати"
Новини
Всі новини

REUTERS: Путін "наполегливо рекомендує" Сирії конституційну реформу і вибори

REUTERS: Путин "настоятельно рекомендует" Сирии конституционную реформу и выборы

Президент Росії Володимир Путін підтримав ідею конституційної реформи в Сирії заради припинення кровопролиття і відмовився обговорювати майбутнє її президента Башара Асада до виборів, підсумки яких визначить народ.

"Що стосується Сирії, то я вважаю, що потрібно рухатися у напрямку до конституційної реформи"
, - сказав Путін у записаному 5 січня в Сочі інтерв'ю німецькому журналу Bild, стенограму якого надав Кремль.

Ця ідея звучить в унісон з опублікованими Рейтер у листопаді російським проектом врегулювання, покликаних переконати Асада та опозицію почати конституційні реформи тривалістю до півтора років, за якими пішли б дострокові президентські вибори.

Місяць потому Рада безпеки ООН одноголосно схвалила резолюцію про мирне врегулювання сирійського кризи, що стало рідкісним прикладом одностайності світових держав в конфлікт, який забрав більше чверті мільйона життів.

"На базі нової Конституції провести дострокові вибори і президента, і парламенту"
, - запропонував Путін в інтерв'ю Bild.

Він назвав це запорукою припинення кровопролиття і розв'язання кризи з біженцями в Європі, який став наймасштабнішим з часів Другої світової.

"Потрібно проводити політичні перетворення. Першим кроком у цьому напрямку повинна бути робота над новою Конституцією і її прийняття"
, - сказав Путін.

На питання, чи готова Москва дати притулок Асаду, якщо він програє президентські вибори, Путін відповів:

"Мені здається, що обговорювати це передчасно... спочатку треба дати можливість сирійському народові висловитися. І я Вас запевняю, якщо це піде демократичним способом, таким шляхом, то, може бути, і не потрібно буде Асаду нікуди їхати. І не важливо, чи буде він президентом чи ні".


Росія з кінця вересня завдає ракетно-бомбові удари в Сирії, називаючи метою допомогу Асаду в боротьбі з ультраекстремістами "Ісламської держави". Захід і підтримувані їм політичні противники Асада з розряду "помірних" впевнені, що набагато частіше виявляються мішенню російських ударів, ніж радикали "Ісламської держави".

Але Путін каже, що Росія забезпечує баланс в сирійському конфлікті:

"Ми підтримуємо як армію Асада, так і збройну опозицію"
.

Джерело

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини