"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

113-ий елемент таблиці Менделєєва - Японій

113-ый элемент таблицы Менделеева - ЯпонийЗа назву нового елемента в даний час борються колективи вчених з Росії, США та Японії. Про це повідомляє інформаційне агентство Sputnik.

За авторство відкриття сто тринадцята хімічного елемента борються дві команди: російсько-американська та японська. Перша заявила про синтез елемента в 2003 році після дослідів, проведених в Об'єднаному інституті ядерних досліджень в Дубні.

Друга команда, яка представляє вчених з японського Інституту природничих наук, оприлюднила свої дані в 2004, 2005 і 2012 роках. Рішення про відкриття і назві повинен прийняти Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії.

Об'єднана комісія Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії та Міжнародного союзу теоретичної і прикладної фізики схиляється до пріоритету японських учених, оскільки, на її думку, дані синтезу 2003-го року, представлені російсько-американською командою, викликають сумніви.

Японські вчені отримали сто тринадцята елемент, зіштовхуючи ядра цинку і вісмуту. Російсько-американський колектив отримав сто тринадцята елемент як побічний продукт реакції при синтезі 115-го елемента.

Остаточне рішення про відкриття і назва нового хімічного елемента має стати відомим в січня 2016 року після засідання Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії.

У природі, як правило, спостерігаються хімічні елементи з атомним номером (кількістю протонів в ядрі) не вище 92 (уран). Елементи з кількістю протонів від 93 до 100 можна отримати в реакторах, вище 100 - на прискорювачах частинок.


Матеріал : https://vk.com/golovolomke

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини