"Підтримати"
Новини
Всі новини

Інструкція з перевірки автомобіля перед покупкою

- У автомобіля повинен бути оригінал ПТС.
- Машина не повинна побувати в аварії будь-якої тяжкості.
- У автомобіля повинна бути «рідна» забарвлення кузова.
- У автомобіля не повинно бути ніяких модернізацій підвіски, гальмівної, рульовий, паливної систем і електрики.

Якщо перераховані вище питання не знаходять підтвердження, або власник сумнівається - сміливо і без жалю відмовляємося від цього варіанту. Ризикувати не варто - вибір автомобілів зараз величезний. Не втрачайте свій час.
Всі «рідне»? Приступаємо до огляду. При огляді незайве озброїтися помічником в особі знаючого друга або родича, а також блокнотом, де ви будете відзначати знайдені недоліки. Це дисциплінує продавця, зменшуючи градус брехні, дозволить вам не забути про знайдених недоліках і, як наслідок, після закінчення огляду максимально збити ціну, аргументовано торгуючись. Наперед зазначимо, що даний матеріал складався для покупки тільки безаварійних автомобілів. Огляд автомобіля повинен проводитися тільки в ясний сонячний день, або з невеликою хмарністю. Ніколи не оглядайте автомобіль всередині салону або гаражного боксу!

Зовнішній огляд автомобіля перед покупкою

Документи, номери, пробіг
- Уважно вивчаємо кожну букву і звіряємо їх з даними на автомобілі. Щось чітко не читається, потерто, розмито? Прощаємося і йдемо, подальший огляд не має сенсу.
- Документи в порядку, автомобілю всього пара років, проте пробіг солідний? Поставте відмітку в блокноті - є ризик, що цей автомобіль працював в таксі. А значить, він може бути повністю «убитий» навіть за один рік експлуатації.

Сигналізація.
- Перевіряємо роботу сигналізації та центрального замка. Чіткість включення / відключення, блокування, поріг спрацьовування, відстань.
Капот
- Відкриваємо і закриваємо капот, оглядаємо замок і привід на чіткість роботи і надійність, оглядаємо упор капота. Оглядаємо капот зсередини на наявність пошкоджень, масляних плям, іржі. У випадку, якщо встановлено утеплювач, просимо зняти його. Оглядаємо на предмет відколів кромки капота. З салону перевіряємо роботу важеля капота.

Двигун і агрегати
- Оглядаємо всі агрегати двигуна на предмет патьоків і перетинів. Погано, якщо двигун повністю вимитий, добре, якщо ні. На немитому двигуни все патьоки помітні відразу. Якщо двигун вимитий, його доведеться заводити, проганяти на оборотах, потім листком паперу проводити по всіх технологічних роз'ємів і місцям з'єднань. Сочиться масло або інша технічна рідина - привід для торгу і більше пильного огляду.
- Перевіряємо рівні всіх рідин, дивимося їх склад і консистенцію. Наявність сторонніх включень або непрозорість привід для тривоги.
- Уважно оглядаємо всі трубопроводи, дроти, місця з'єднань, відводи на предмет потертостей, тріщин, ознак старіння. Повинно насторожити наявність нових комплектуючих, свіжих хомутів, кришок. Детально з'ясовуйте причину їх заміни.
- Пускаємо двигун, слухаємо його роботу. При роботі не повинно бути сторонніх звуків - свисту, «циканья», клацань, биття, скреготу, стукотів.
- Уважно оглядаємо радіатор охолодження і кондиціонера (за наявності). Перевіряємо цілісність сот, застрягання пелюсток, сторонні предмети. Ніякі деформації радіатора неприпустимі. Якщо зам'яті стільники - з'ясовуємо причини. Можливо, автомобіль тривалий час експлуатувався на грунтових дорогах або мав неакуратне господаря.
- Оглядаємо кріплення стійок (чашок і бризковиків). Вони не повинні мати слідів відкручування.

Кузов
- Дивимося автомобіль поблизу і з відстані 3-5 метрів з усіх ракурсів. Уважно оцінюємо забарвлення - чи немає зон, де фарба відрізняється від основної по матовості, відтінку? Наявність таких зон говорить про її фарбуванні, що в свою чергу з великою часткою ймовірності, говорить про ремонт через аварію або корозії. Якщо виявляється аварійне місце, при тому, що продавець раніше запевнив вас, що автомобіль не фарбувався і в аварії не був, прощайтеся і без жалю йдіть. Збрехавши в одному, продавець вже не зупиниться. А значить, шанс отримати об'єктивну інформацію про автомобіль прагне до нуля. Навіть якщо продавець дійсно не знав про аварію і доведе це, сам факт не знижує її негативні наслідки. Більше того, це говорить про продавця як про недосвідченому автовласників. Купувати автомобіль у такої людини тим більше небажано.
- Фіксуємо всі без винятку вм'ятини і пошкодження ЛКП кузова. Кожен з відколів потребує ремонту, так як це потенційний вогнище корозії, який неминуче буде розростатися.
- Уважно дивимося ззаду і спереду. Двері повинні бути щільно закриті і ідеально «сидіти» в геометрії кузова. Якщо двері виступають за обвід корпусу, або, навпаки - «втоплені» всередину - привід насторожитися і з'ясовувати причини. Як правило - це ознака заміни двері і недбалою регулювання після зняття. Якщо це викликано аварією - знову ж - тепло прощаємося з продавцем. Оглядаємо зазори між капотом, дверима, багажником і корпусом. Вони повинні бути однаковими з незначними відхиленнями. Якщо є помітні оку відхилення - вірна ознака порушення геометрії кузова. Далі не варто дивитися, навіть якщо покупець відразу скине півціни.
- Аналогічно оглядаємо кришку (двері) багажника на цілісність, збіг забарвлення, геометрію і правильну «посадку».
- Відкриваємо всі двері, уважно оглядаємо пороги, гумки-ущільнювачі, зварні шви і рівність забарвлення. Шви повинні бути однакові у всіх дверних отворах. Якщо помічено, що шов іншої форми або розміру - привід уважніше оглянути це місце. Можливо, ця область автомобіля відновлювалася після аварії. Огляньте фарбування. Як правило, якщо автомобіль перефарбовувався, то по арках проходить межа фарбування. А так як аналогічну фарбу підібрати фізично неможливо, перехід від нової фарби до старої майже завжди помітний. Іноді його намагаються заховати під ущільнювачем. Якщо є можливість - відігніть (зніміть) його в довільному місці. Заодно можна подивитися і вогнища корозії. Огляньте шарніри дверей і джгути електропроводки - вони повинні бути в однаковому стані у всіх дверях, у тому числі за ступенем забрудненості. Щось відрізняється від інших - з'ясовуйте причину. Однозначно повинно насторожить наявність підкладених шайб в шарніри дверей - це відомий спосіб маскування їх провисання.
- Оглядаємо кожну двері. Все має бути на місці, всі кнопки чітко функціонувати. Дверні панелі повинні міцно триматися в корпусі без зазорів. Якщо зазори є, значить, панель з якоюсь метою знімалася, і були зламані монтажні кліпси. З'ясовуйте причини. Перевіряємо роботу склопідйомників, як з кожною двері, так і з центральної консолі. Перевіряємо функціонування регулювань дзеркал.
- Перевіряємо роботу замка на кожних дверей, як у ручному режимі, так і в режимі сигналізації (за наявності). Оглядаємо відповідну частину замку. Чи немає слідів зміщення? Є? Значить, замок або змінювався, або регулювалася двері. Причини також потрібно з'ясувати, так як заводські настройки доведення не вимагають.
- Перевіряємо однаковість і легкість відкривання і закривання дверей. Вони повинні відкриватися легко, без ривків і заїдань. Закриватися також легко без сильного зусилля, сторонніх звуків. Щось заважає - оглядаємо на предмет зносу, деформацій. Якщо просто ослаб кріплення «Ответка» - це одне, якщо деформовано посадочне місце - вже інше.
- Оглядаємо дах. Все аналогічно - один колір, відсутність вм'ятин і порушення геометрії. Оглядаємо кромки водозливів (за наявності) на предмет пошкодження фарби.
- Перевіряємо чіткість роботи лючка бензобака, його фіксацію, відкриття-закриття кришки бака.

Світлотехніка
- Оглядаємо фари, підфарники (за наявності), противотуманки. Поверхня не повинна мати ушкоджень, потертостей, сколів. Фари повинні сидіти надійно, що не вібрувати при постукуванні. Робоча зона фари повинна бути чистою, прозорою і дзеркальної (якщо конструкція передбачає відбивач). Каламутні, матові, брудні фари - під заміну. Це повинно відзначатися в блокноті як негайні потенційні витрати, так як світлотехніка безпосередньо впливає на безпеку.

Матеріал : vk.com/i_factus?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини