"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

Неймовірне про моря

Невероятное о морях

Літо... Море... Саме як місце для відпочинку і розваг сприймають море більшість людей . Туди всі прагнуть поїхати у відпустку і там оздоровити дітей. Але мало кому відомі цікаві факти про морях – величезних сховищах води, місцях перебування тварин, риб, молюсків та представників флори. Пропонуємо для вас незвичайні і неймовірні відомості про морях.

1. Найглибше море на нашій планеті – Філліпінське. Його максимально вивчена глибина становить 10265 метрів.

2. Дивовижної позначки досягає глибина Жовтого моря – всього лише 100 метрів. Але, незважаючи на це, воно вважається морем, а не озером.

3. Саргасове море – найбільша за площею на Землі. Поверхня його вод становить понад 7 мільйонів квадратних кілометрів.

4. Біле море має найменшу площу поверхні - всього 90 тисяч квадратних кілометрів.

5. Червоне море займає перші позиції відразу в декількох номінаціях: «найбільш тепле море», «найсолоніше море» і «найбільш забруднене море». Крім того, в нього не впадає жодна річка.

6. Цікаві факти про моря стосуються також такого континенту, як Антарктида. Біля її берегів розташоване море Уедделла, яке відоме своєю чистою і прозорою водою. Справа в тому, що її хімічний склад близький до дистильованої воді. А предмет, що знаходиться на глибині близько 80 метрів видно неозброєним оком.

7. Варто відзначити, що Середземне море теж досить прозоре. В аналогічному експерименті предмет можна побачити на глибині 53 метри.

8. Рекорд по прозорості води був встановлений ще у 1987 році в Ґвіанської улоговині Атлантики. Тоді вдалося роздивитися предмет, що лежить на глибині 4 кілометри.

9. Рівень солі в Мексиканській затоці на глибині 150 метрів в 10 разів вище, ніж середньостатистичний показник морської води на планеті.

10. Крім солі морська вода має й інші елементи. Наприклад, кількість золота найбільша в Балтійському морі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини