"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як росіяни катують українців на Донбасі – звіт для Гааги

“Російські військові злочини на східній Україні в 2014 році” – під такою назвою в Польщі оприлюднено звіт, де зафіксовані катування українців російськими військовими та проросійськими терористами. Документ на 153 сторінках можна вільно скачати польською або англійською мовами.

Ініціатором публікації звіту стала депутат польського сейму від правлячої партії Право і Справедливість Малгожата Госєвска – вона також працювала в групі волонтерів, які збирали свідчення. За основі оприлюднених злочинів, відповідні матеріали будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Як росіяни катують українців на Донбасі – звіт для Гааги

Розділи 1-3 звіту – це вступ, де виписана методика роботи авторів.

В розділі 4 детально описано, де були скоєні злочини, що це були за злочини, а також хто їх вчинив. Описані лише ті злочини, про які розповідали авторам звіту самі жертви. Тут зібрано зізнання більше 60 постраждалих.

Також розділ 4 поділений на частини за місцем вчинених злочинів. Найбільше таких місць є на сході України, одне – в Криму, ще одне – на території Російської Федерації, куди російські війська вивозили українських бранців.

Читайте на InfoKava.com: Росія тримає у полоні дев'ятьох українців

Розділ 5-ий – це каталог виконавців злочинів, описаних в звіті. Зокрема виписані їхні короткі характеристики, а також опис місць скоєння злочинів зі знімками.

Жертв, які свідчили для звіту, позначили літерами С (case – пер. з англ. справа) і номером. Знімки деяких постраждалих оприлюднені відкрито – це робили лише після відповідної згоди жертв злочинів.

Про ситуацію навколо звіту можна стежити на сторінці в Facebook “Rosyjskie zbrodnie wojenne we wschodniej Ukrainie” (пер. з польської – Російські військові злочини на території східньої України).

Під час ув’язнення в будинку прокуратури, мене по кілька разів щодня забирали на допити, де наказували дивитися, як катують інших. Всіх нас били двоє російських військових, К. відрізали три пальця на руці (…) З. не мав лівого ока і в нього були відрізані всі пальці на лівій руці. Мене катували протягом перших трьох днів перебування в Горлівці. Виконавці змінювалися. То були росіяни, які пили горілку. Під час тортур комендант, якого називали “Соловей”, особисто відтяв мені частину лівого мізинця. Також мене садовили на стіл і били молотками по колінних суглобах. Мою голову обліплювали скотчем і оскільки стрічка приліпилася до волосся, то волосся обрізали ножем.


Зі свідчень жертви С7

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини