"Підтримати"
Новини
Всі новини

Цікаві факти про автомобільні акумулятори

Интересные факты об автомобильных аккумуляторах

Напевно ви навіть не підозрювали, що про такий предмет як акумуляторні батареї можна написати цілу статтю з цікавими фактами, але наші автори можуть написати багато цікавого, часом, на перший погляд, про буденні речі. Так ми готові поділитися з вами про те, коли ж з'явилася перша акумуляторна батарея і хто її створив, про акумуляторі, хто створив перший акумулятор, який можна було перезаряджати і багато багато іншого.

1. Основу створення елементів живлення в 1800 році заклав італійський фізик Алессандро Вольта. Він поєднав дротом мідний і цинковий пластини, а потім занурив їх у посудину з кислотою. Вольта встановив, що між пластинами створюється потік електрики. Придатна для масового виробництва батарея була створена в 1802 році. Вона являла собою аркуші міді і цинку однакового розміру, які були спаяні між собою на кінцях. Ця конструкція була поміщена в дерев'яну коробку, наповнену кислотою або морською водою і запечатану цементом.

2. Перший акумулятор, який можна було перезаряджати, створив у 1859 році французький учений Гастон Плантэ. В гальванічному елементі, який він розробив, функцію електродів виконували свинцеві пластини, а в якості електроліту використовувалася сірчана кислота.

3. Неможливо знайти найкращий акумулятор на всі випадки життя. Кожен тип акумулятора володіє набором характеристик (ємність, термін служби, потреба в обслуговуванні тощо), які в певній ситуації можуть бути важливі або марні. У кожному конкретному випадку оптимальним буде акумулятор певного типу.

4. Не варто міняти акумулятор при працюючому двигуні. Відключення і підключення АКБ викликає перепади напруги, які здатні викликати неполадки в роботі електрообладнання автомобіля.

5. Розігрівати акумулятор взимку марно. У свій час було прийнято «будити» АКБ за допомогою включення фар. Технологія виготовлення акумуляторів змінилася, а традиція (тепер вже марна) залишилася. Сучасні АКБ, на відміну від батарей попереднього покоління, віддають максимальну енергію під час запуску двигуна, а при простої не відбувається сульфація пластин, тому немає необхідності їх «будити».

6. Взимку може сісти навіть новий заряджений акумулятор регулярно використовується автомобілі. При низьких температурах батарея приймає заряд гірше, ніж в теплу пору року. З цієї причини справний акумулятор взимку може сісти, особливо якщо автомобіль використовується для коротких поїздок по місту, коли обороти двигуна не перевищують 3 тис.

7. Під час холодів акумулятор потрібно періодично знімати і заряджати. Перед зарядкою його слід залишити на деякий час в теплому приміщенні, але не нагрівати у воді, оскільки із-за швидкої зміни температур може обсипатися активна маса пластин.

За матеріалами: billionnews

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини