Все новости

Колишній регіонал вирішить проблему сина за 800 бюджетних млн.

Народний депутат від Опозиційного блоку Ігор Шурма вирішив заручитися підтримкою прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, відправивши голові уряду запит з гучною назвою "Про загрозу економічного і соціального колапсу в економіці України".

Починаючи з того, що "чинна влада своєю бездіяльністю, і що ще гірше, злочинними діями знищує регіональну економіку", Шурма повідав голові уряду, в чому ж, власне, ці дії полягають, розповівши про проблеми великих підприємств реального сектора економіки, що експортують свою продукцію, передає "Дєловая столиця".

"Підприємства без причини і з порушенням законодавства відключають від автоматичного відшкодування ПДВ", - вказав Шурма і не став далеко йти за прикладом, описавши біди металургійного комбінату "Запоріжсталь", який, за його даними, за 10 місяців цього року перерахував до бюджетів усіх рівнів 2,1 млрд грн. податків і зборів.

Тоді як заборгованість держбюджету перед ним з відшкодування податку на додану вартість, на кінець листопада оцінювалася на рівні 800 млн грн.

Через це, за даними комбінату, він не може погасити заборгованість перед "Запоріжобленерго" на суму 140 млн грн. за електроенергію, що вилилося в недавнє припинення подачі струму на "Запоріжсталь".

"Прошу вас негайно забезпечити виконання законодавства в частині автоматичного відшкодування ПДВ працюючим підприємствам-експортерам, зокрема, ПАТ "Запоріжсталь" за останні 7 місяців, і ініціювати перевірку законності дій Державної фіскальної служби", - підсумував свій запит Шурма.

Основний власник "Запоріжсталі" Рінат Ахметов вважається одним з головних спонсорів Опозиційного блоку, який представляє як Ігор Шурма, так і його син Ростислав. Останній при цьому є гендиректором запорізького меткомбінату з 2012 року.

Найбільш ймовірна причина, чому депутат від Опозиційного блоку так близько до серця сприйняв проблеми запорізького меткомбінату, лежить на поверхні.

Крім того, що основний власник цього підприємства Рінат Ахметов вважається одним з головних спонсорів політичної сили, яку представляє нардеп, син Ігоря Шурми Ростислав з 2012 року є гендиректором "Запоріжсталі" (за сумісництвом він також керує Запорізької обласною організацією Опозиційного блоку).

Таким чином, нардеп відкрито допомагає своєму синові вирішити проблеми.

За версією, "Запоріжсталі", з травня комбінат незаконно викреслений з переліку підприємств, які отримують автоматичне відшкодування податку на додану вартість, "незважаючи на відповідність усім критеріям автоматичного відшкодування ПДВ та зразкову фінансову і виробничу історію".

І Ростислав Шурма, і його батько таке положення одностайно зв'язали з політикою, представивши накопичення боргів з ПДВ мало не як помсту колективу запорізького підприємства за його підтримку Опозиційного блоку.

При цьому Шурма-молодший змалював апокаліптичну картину того, що чекає комбінат, якщо проблема з відшкодуванням ПДВ не вирішиться.

"Це призведе до падіння виробництва, отже, до скорочення надходження валютної виручки в Україну, а значить, до ще більшого знецінення національної валюти", - заявив керівник запорізького комбінату.

Хоча, за запевненням начальника центрального офісу ДФС по роботі з великими платниками податків Євгена Бамбізова, група "Метінвест" отримує відшкодування ПДВ в значних обсягах і на постійній основі.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Страна вооружена: СБУ изъяла огнестрел, взрывчатку и боеприпасы
Коронавирус: страшная сила статистики и графиков
Пандемия: главные новости утра 16 марта
Коронавирус наступает на человечество: как обезопасить себя от заражения
Жители Украины считают мову важным атрибутом независимости
Лучшее за неделю
Мультимедиа
Ивано-Франковщина: невероятные пейзажи и отдых на любой вкус
Потомки африканских рабов требуют компенсацию за рабство: как считать и кому платить?
Украинское кино покоряет мир: опубликован трейлер купленного Голливудом фильма Let It Snow
Заложники спасены, а "луцкого террориста" отправят на психиатрическую экспертизу
Вечно модный горошек: стильные образы этого лета