"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дещо про життя жінки в строгих мусульманських країнах

Кое-что о жизни женщины в строгих мусульманских странах

Чи дійсно жінки повинні ходити тільки в чорному? Чи дравда, що хіджаб утискає жінку і його придумали чоловіки для її придушення?
Які вони, мусульманки? Зовсім забиті в спілкуванні і з ними неможливо поговорити або все зовсім по-іншому? Чи можуть вони взагалі щось собі дозволити?


Цей пост заснований на моїх особистих спостереженнях, зроблених в Ісламській Республіці Іран і на двох інтерв'ю з дівчатами-шиітками, які суворо дотримуються законів шаріату.

Отже, що стосується хіджабу і строгих чорних одягів.
У суворих ісламських країнах дійсно значна частина жінок ходить в чорних шатах, максимально приховуючи своє тіло, включаючи обличчя. Ще здалеку, побачивши чоловіка, вона може щільніше запахнути хустку, повністю прикрити ним обличчя або зовсім відвернутися в очікуванні, коли чоловік пройде повз. При цьому, її чорний одяг не суцільно й поруч "чорні ганчірки", як чомусь прийнято вважати. Якщо придивитися до чорниї хиджабам, дуже часто це дуже різні за фактурою, товщиною і складом тканини, часто містять малюнок, орнамент і навіть мережива

Носіння жінкою хіджабу є одним з основних положень ісламського законоположення - шаріату.
У Корані сказано: «Пророк! Скажи дружині своїй, і дочкам своїм, і жінкам віруючим, щоб вони щільно опускали на себе свої верхні покривала. Скажи віруючим жінкам, щоб вони опускали свої погляди і оберігали свої статеві органи. Нехай вони не виставляють напоказ своїх прикрас, за винятком тих, які видно, і нехай прикривають своїми покривалами виріз на грудях і не показують своєї краси нікому, крім своїх чоловіків, або своїх батьків, або своїх свекрів, або своїх синів, або синів своїх чоловіків, або братів, або синів своїх братів, або синів своїх сестер, або своїх жінок, або невільниць, якими оволоділи їх десниці, або слугам з числа чоловіків, позбавлених жадання, або дітям, які не спіткали наготи жінки».

Імам Ахмад та інші знавці хадисів передали, що Пророк Мухаммад сказав: «Якщо жінка зніме одяг не в будинку свого чоловіка, то великий і могутній Аллах зганьбить її».

При цьому в Корані немає вказівки щодо кольору хіджабу і ступеня закритості окремих частин тіла.
Обидві дівчата, з якими я поспілкувався щодо хіджабу, сказали буквально наступне: "Кожна дівчина сама обирає, у чому ходити. Деякі вибирають чадор - це найкращий хіджаб, тому що повністю покриває тіло. Деякі носять джинси, закритий светр і хустку. Це теж їхній вибір"
Кое-что о жизни женщины в строгих мусульманских странах

І дійсно, в Ірані ми бачили досить багато жінок, які не були одягнені в чорний одяг, але на їх головах обов'язково були хустки.
- Ті, які фарбуються і без косметики ніяк не виходять на вулицю, не дуже віруючі, але всі вони сприймають шиїзм як єдину релігію, яка не зазнала спотворення. У нас в країні без хустки ходити не можна.
Питаю співрозмовницю, з якого віку дівчатка одягають хіджаб?
- З 9 років вони зобов'язані виконувати ісламські правила, але деякі надягають хустку і раніше.
Кое-что о жизни женщины в строгих мусульманских странах

Відомо, що у мусульман чоловікам не можна торкатися до жінок, оскільки це може бути розцінено як домогання і спричинить серйозні проблеми. Але що робити, якщо жінка приходить до лікаря-чоловіка? Перукаря? Візажиста?
- Якщо лікар, то він може торкатися, бо це питання життя і смерті. Іслам забороняє тільки те, що шкідливо для морального або фізичного здоров'я.
- А якщо лікар-гінеколог? Чи гінекологи тільки жінки?
- Ні, є гінекологи чоловіки.
- А чоловік не буде проти, якщо його дружина йде до гінеколога-чоловіка?
- Знаєш, звичайно, це залежить від чоловіка, іноді вони сильно захищають своїх дружин від інших чоловіків... це знак любові. Але якщо вона байдужа чоловікові, то може і відвезти її до гінеколога чоловіка.
- А перукар? Візажист? Тільки жінки? Ти знімаєш хустку, він торкається.
- Взагалі іранки воліють йти до жінок.... навіть якщо шиїзм не заборонив... я іноді читаю історію Ірану. З давніх пір жінки не любили, щоб до них торкалися чужі чоловіки. Але не всі)
- Ось як? Несподівано...
Кое-что о жизни женщины в строгих мусульманских странах

Моя співрозмовниця, відреагувавши на мій інтерес до цієї теми, продовжує:
- Знаєш, є дівчата, які люблять базікати з хлопцями і навіть мати інтимні стосунки, але це протизаконно, хоча ніхто за це їх не затримає.
Вони самі в курсі, що порушують правила. Я знаю дівчат, які жили багато років з хлопцями не в шлюбі, але потім у них залишилося почуття покаяння і вони кажуть, що їм боляче за порушення правил. Адже їм відомо, чому іслам заборонив так звані вільні стосунки.

- А чому іслам забороняє їх?
- Взагалі, всі ці правила допомагають зміцнювати сім'ю. А вільні відносини шиїзм заборонив, щоб оберігати людей від заразних хвороб.
- Ми відволіклися, продовжуй свою думку.
- Так. Деякі такі дівчата каються, а деякі нормально спілкуються з хлопцями і займаються любов'ю не в шлюбі, і у них немає почуття покаяння) . Але таких дуже мало в Ірані. Деякі ж просто спілкуються з хлопцями, щоб їм було весело.
- Так, я звернув увагу в Ісфахані, що деякі дівчата дуже навіть не проти познайомитися, деякі несміливо фліртують, звертаються до тебе "Хелло, ве а ю фром?" і тут же сором'язливо ховають очі.
- Так, вони не проти познайомитися. Але не більше.
Кое-что о жизни женщины в строгих мусульманских странах

- Скажи, а що жінкам заборонено?
- Займатися любов'ю і навіть цілуватися з чоловіками не в шлюбі і торкатися до чужих чоловіків.... Це для того, щоб дівчина жила щасливо, щоб не розбили їй серце і не образили її. Жінка повинна бути дуже красивою і красиво одягатися, щоб привертати увагу свого чоловіка. Але тільки своєму чоловікові вона повинна показати свої фізичну красу. Жінка в хіджабі - це перлина усередині раковини молюска. Так що хіджаб - це символ свободи
- Кажуть, що східні дівчата вдома ще ті розпусниці і, в тому ж Дубаї, скуповують в магазинах нижню білизну, найсексуальніші моделі. Це правда?
- (сміється) Розпусниці) Ну я ж сказала, що шиітка повинна бути дуже привабливою для свого чоловіка. Це в основному для її власного щастя.
Кое-что о жизни женщины в строгих мусульманских странах

- Чи почувається жінка в мусульманському світі в чомусь ніяково?
- Знаєш чоловікам дуже подобається, коли бачать, що їх дружини приховують свою красу від інших. Не думаю. Взагалі, у нас жодна жінка не терпить несправедливого обмеження своїх прав. :) Знаєш, за правилами шиїзму жінка і чоловік рівні ... і чим більш віруючий чоловік , тим добріше він до своєї сім'ї.
Просто жінка і чоловік не тільки по статі відрізняються, але і взагалі здібності у них різні (є і загальні): шиїти вважають чоловік фахівець у деяких справах, а жінка в інших. За повчанням святих імамів жінкам краще займатися тими справами, які морально і фізично не шкодять їх здоров'ю. Є сім'ї, в яких батько вирішує всі проблеми, які потрібно поза домом вирішувати, а внутрішні проблеми вирішує жінка, тому що жінка м'якше і справляється з проблемами інтер'єру і т. д краще, ніж чоловіки .
Знаєш, це не означає, що жінці заборонено працювати і в суспільстві бути активною, навпаки, жінка повинна завжди допомогти і підтримувати чоловіка, жінка - вісь сім'ї в шиїзмі. Просто вона на роботі також має дотримуватися правил.
За вдачею людина любить інтимні стосунки, але треба контролювати свої почуття, тому шиїтки не повинні спілкуватися з чоловіком так щільно, особливо наодинці, щоб спокусити його.
А то це зруйнує сім'ю.
Я не знаю, як ви ставитеся до розлучення, але в Ірані це не дуже прийнято.
Згідно шиїзму чоловік і дружина повинні намагатися зміцнювати сім'ю по максимуму. А якщо хтось із них вирішить розлучитися, тому потрібно забути про свої природні права. Якщо дружина першою вирішить розлучитися, то чоловік має право не повернути їй її калим.
А якщо чоловік вирішить першим розлучитися, тому йому потрібно повернути не тільки калим, але і все, що дружина колись купила.
І дати їй стільки грошей, скільки їй треба буде, щоб вона змогла жити без проблем до кінця життя, це 114 золотих монет зазвичай...


Джерело

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини