"Підтримати"
Новини
Всі новини

Гривню відпущено "у вільне плавання". Що очікується далі?

  

НБУ розпочав політику «керованої гнучкості обмінного курсу». Це, коли регулятор дозволяє міжбанківському ринку впливати на курс, але значно обмежує його коливання. І перший день "вільного плавання" гривні вже минув. Що ж відбулося у фінансовій системі держави?

Надалі варто очікувати «м’якої» девальвації, вважає Сергій Єрмаков з Укрексімбанку. Помірне ослаблення курсу прогнозує і фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків. Девальвація має зокрема допомогти державному бюджету.

Україна пройшла перший день без фіксованого курсу — гривня залишилась стабільною. Вперше за часи вторгнення офіційний курс гривні змінився за підсумками торгів на міжбанку. Зміна виявилась незначною – мінімальне зростання з 36,56 грн/$ до 36,59 грн/$.

Обсяг торгів на міжбанківському ринку при цьому суттєво збільшився. За оцінками Кредобанку, кількість угод виросла на 30% та складе близько $600 млн.

Чи був ажіотаж у банках? Monobank після новин від НБУ продав $7,2 млн на тримісячні депозити та $10,8 млн на карти, що в чотири рази більше, ніж у середньому за попередні дні. В пресслужбах Ощадбанку та Укргазбанку заявили, що не бачать суттєвого зростання попиту на валюту.

Джерело: Forbes Ukraine


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме