"Підтримати"
Новини
Всі новини

90% українських військовополонених пройшли в російських катівнях через тортури

 

Близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуального насильства або інші форми жорстокого поводження. Про це заявив Генеральний прокурор України Андрій Костін.

На зустрічі зі спеціальною доповідачкою ООН з питань катувань, доктором Еліс Джил Едвардс генпрокурор зазначив, що за останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуального насильства або інші форми жорстокого поводження. 

Костін зауважив, що наразі ідентифіковано 156 підозрюваних - військових зс рф та представників окупаційної влади, щодо 114 з них до суду скеровано обвинувальні акти. Ще 35 осіб засуджено за катування та жорстоке поводження як воєнні злочини.

"Агресор використовує тортури і як зброю війни, і як метод знищення української ідентичності в умовах окупації... Встановлено понад 160 осіб, які постраждали там від рук російських катів. Тисячі інших все ще залишаються в російському полоні", - сказав генпрокурор.

Він наголосив, що світова спільнота "має об'єднатися", щоб домогтися звільнення військовополонених, "зруйнувати російську машину тортур і забезпечити покарання кожного з її учасників".

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов 22 серпня заявив, що Україна, втретє у світовій історії, оголошує про створення змішаних медичних комісій для обміну полоненими.

Джерело:  УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини