"Підтримати"
Новини
Всі новини

Регулятор допускає зупинку Запорізької АЕС через небезпеку катастрофи

Державна інспекція ядерного регулювання вивчає можливість зупинити Запорізьку АЕС, заявив у середу, 7 вересня, головний держінспектор з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков.

На цей момент на АЕС працює тільки один енергоблок №6, станція перебуває в режимі "енергоострова" – без підключення до Об'єднаної енергосистеми України.
 
"Розглядається варіант зупинки станції. Якщо виникнуть відповідні умови, які вимагають зупинки, енергоблок №6 буде зупинено", – сказав Коріков.
 
Він нагадав, що ЗАЕС втратила зв'язок з енергомережею України через пошкодження всіх чотирьох ліній видачі потужності. Станція працює тільки на власні потреби.
 
"Це проектний режим, але подальше погіршення ситуації без заживлення ЗАЕС від зовнішнього джерела призведе до того, що ми будемо змушені експлуатувати резервні дизельні станції, щоб забезпечити наші системи безпеки струмом", – сказав голова ДІЯРУ.
 
За його словами, для роботи станції потрібно чотири цистерни дизпалива на добу.
 
"Ми можемо потенційно потрапити в ситуацію, коли закінчиться дизель, і це може призвести до аварії з пошкодженням активної зони реактора і викидом радіоактивних продуктів у довкілля. Це матиме транскордонні наслідки", – сказав Коріков.
 
Він пояснив, що реактор у стані зупинки може перебувати без живлення довше, ніж працюючий. У реакторі, що працює на потужності, процес плавлення ядерного палива може початися вже за кілька годин, якщо нічого не робити, а у зупиненому – на третю добу.
 
Нагадаємо, напередодні МАГАТЕ опублікувало звіт про візит на ЗАЕС, закликавши створити захисну зону навколо атомної електростанції для

запобігання її пошкодженню.

Джерело: Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме