"Підтримати"
Новини
Всі новини

Банки України втратили 0,6% своєї готівки на окупованих територіях

Українські банки на територіях, де велися бойові дії або які тимчасово окуповані ворогом, втратили близько 470 млн грн, або лише 0.6% всіх готівки в банках напередодні повномасштабного вторгнення.

Про це йдеться у Звіті про фінансову стійкість від Національного банку.

"До початку травня обсяг втрачених банкнот через пограбування або захоплення відділень склав 470 млн грн - це лише 0,6% всіх готівки в банках напередодні вторгнення. Ця сума приблизно порівну розподілена між готівковою гривнею та іноземною валютою", - повідомляє регулятор. Ще близько 60 млн грн банкнот національної валюти банки знищили і вивезли для подальшого обміну в НБУ.

Крім того, пише регулятор, на охопленій війною території залишилися сотні відділень, об'єктів інвестиційної нерухомості та іншого майна банків. На початку травня залишкова вартість нерухомості банків на цих територіях перевищувала 700 млн грн.

Банки вже відбили у збиток 154 млн грн, з них 33 млн грн - на територіях, де ведуться бойові дії або які окуповані. Водночас, інформації про знищення або втрату решти майна фінустанови не мають через обмежений доступ, тому «не поспішають його списувати». У НБУ зазначають, що ризики потенційної втрати цих об'єктів вкрай високі.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини