"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українці почали більше витрачати: що купують найчастіше під час війни

У травні 2022 року порівняно з квітнем українці стали більше купувати товарів та послуг, оплачуючи їх банківськими картками. Згідно зі статистикою мережі POS-терміналів ПриватБанку, кількість оплат покупок у травні зросла на 21% (зі 146 млн транзакцій у квітні до 177 млн ​​у травні).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу ПриватБанку.

За даними прес-служби, відповідно витрати на купівлю товарів та послуг банківськими картками також зросли на 21% (42,3 млрд грн у травні проти 34,9 млрд грн у квітні 2022 року).

Переважна частка карткових витрат українців йде на оплату продуктів харчування - у травні порівняно з квітнем вона збільшилася на 12,6% (до 21,3 млрд грн) і становить понад 50% загального обсягу оплат покупок картками. У той же час значно зросли обсяги оплат у кафе та ресторанах - на 54% (до 2,3 млрд грн), магазинах техніки та електроніки (на 41% до 2,9 млрд грн) та мережах АЗС (на 27% до 1, 23 млрд грн).

"Споживчий ринок поступово відновлюється після різкого падіння в перші тижні війни, зростання кількості покупок відбувається як за рахунок збільшення пропозиції торгових мереж та малого бізнесу, так і за рахунок активного зростання кількості торгових точок, що приймають картки до оплати", - каже керівник дирекції обслуговування бізнес клієнтів Приватбанку Євген Заграєв.

За його словами, на сьогодні безготівкова оплата на споживчому ринку домінує перед готівкою.

Найбільшими темпами відновлюють товарообіг підприємці та малий бізнес - у порівнянні з квітнем на 20%, у загальнонаціональних торгових мережах обсяги оплати картками зросли на 16,5%. Загалом у травні у мережі банку кількість активних торгових терміналів, які приймають оплату картками, збільшилася на 9% до 181,5 тисячі. При цьому за останній місяць ПриватБанк підключив бізнесу 6300 нових POS-терміналів.

Нагадаємо, Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні у травні 2022 року. За останній місяць найбільше подорожчали рис, гречка та капуста.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме