"Підтримати"
Новини
Всі новини

Президент Європарламенту відвідала Київ

Метсола в Раді: Я сьогодні доношу вам меседж, що ми підтримуємо вас, сподіваємось на вас і ніколи вас не залишимо

1 квітня до Києва прибула президент Європарламенту Роберта Метсола. Вона провела брифінг із головою Ради Русланом Стефанчуком, запис оприлюднила прес-служба парламенту у Facebook.
"Після стільки тижнів переговорів по телефону у мене з'явилася можливість побачити вас особисто, - сказала вона на брифінгу перед засіданням Ради. - Вважаю, що моя особиста присутність у Києві має окреме значення, окрім можливості виступити в парламенті та почути вашу сесію. Хочу сказати від всіх європейських народів, які складають сім'ю Європарламенту: ми вражені, захоплені та надихаємося мужністю українського народу, хоробрістю українського війська та стійкістю. Парламентська демократія отримала друге дихання в Європі завдяки подвигу українського народу та діям українського парламенту".


Метсола висловила співчуття у зв'язку із загибеллю українців у війні Росії проти України.
"Усі країни, які представлені в Європейському парламенті, – ми стоїмо з вами пліч-о-пліч у цій боротьбі. Я хочу звернутися, пане Стефанчук, до вас, українського парламенту та народу з трьома обіцянками. По-перше, ми визнаємо зазіхання РФ на Україну , її свободу та територію як зазіхання на всю Європу, напад на мир і світовий порядок, який є у світі Друге: Україну визнаємо кандидатом на вступ до ЄС офіційно та швидко. , щоб відбудувати після війни українські міста та села, які зазнали нищівних ударів. Фінансова, гуманітарна та військова допомога вже триває і триватиме", – сказала вона.


Під час виступу перед парламентаріями Метсола сказала, що для неї "честь бути з колегами – європейськими парламентаріями".
"Але більше того: для мене це обов'язок бути тут, це зобов'язання, яке я маю виконувати, відповідальність перед вами, які стоять на передовій, – наголосила глава Європарламенту. – Від імені європейців я хочу сказати одну річ: ми з вами. У добрі часи і в не дуже добрі”.


Метсола говорила про героїв - захисників острова Зміїний, про Маріуполь і висловила очікування "тріумфу надії".
"Ви боретесь не тільки за те, щоб захистити ваші будинки та території, ви боретеся за те, у що ми всі віримо, – за демократію, свободу, верховенство права. Тому що в Україні ці цінності – не просто популярні слова. Це речі, за які ви боретесь, - підкреслила вона. - Я сьогодні доношу вам меседж, що ми підтримуємо вас, сподіваємося на вас і ніколи вас не залишимо. Є назва одного міста, яке ми ніколи не забудемо. Це Маріуполь. Ми ніколи не забудемо, що сталося з вами.

Виступ Метсоли періодично переривали оплески парламентаріїв, коли виступ завершився, Рада аплодувала стоячи. Вона стала першим світовим політиком, який відвідав Раду від початку вторгнення Росії до України.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме