"Підтримати"
Новини
Всі новини

Бахмутський "Еней" не дочекався: в Україні посилять держпідтримку для книгарень

Бахмутський "Еней" не дочекався: в Україні посилять держпідтримку для книгарень

Парламент у першому читанні підтримав законопроект, що пропонує субсидувати оренду українським книгарням, а також надавати неповнолітнім сертифікати на книги. Рішення ухвалено у вівторок, 25 січня.

Очікується, що це дозволить збільшити мережу книгарень у 4-5 разів, що призведе до створення щонайменше 5 тисяч нових робочих місць.
Законопроект пропонує програму держпідтримки для українських книгарень, які продаватимуть книги українською мовою, мовами ЄС та мовами корінних народів України з використанням касових апаратів (РРО) у книгарнях.
Таким магазинам пропонується надавати державну субсидію для відшкодування витрат на оренду приміщення.
Зазначається, що сума субсидії не може перевищувати вартість оренди, а також не може перевищувати 20% доходу, отриманого з продажу книг у відповідній книгарні.
Субсидія надаватиметься щокварталу з першого кварталу 2023 року.
Крім того, законопроектом пропонується надавати українцям сертифікат на придбання книг при народженні та у 14 років при отриманні паспорта.
Зазначається, що сума сертифіката становитиме третину прожиткового мінімуму.
Очікувана сума видатків з бюджету на субсидії книгарням у 2023 році становитиме від 52 до 86 млн грн. На сертифікати пропонується витрачати близько 470-480 млн грн щорічно. Протягом наступних років обсяг цих витрат у перерахунку на прожиткові мінімуми за відповідний рік не зміниться.
Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила закон про якість навчальної літератури.
В Україні у 2021 році заборонили ввезення 73 книг із РФ.
Нагадаємо
У Бахмуті торік закрилася єдина книгарня із українськими книжками - "Еней". Вона працювала майже п'ять років, але її засновник та власник Володимир Дериведмідь підтримки на сплату оренди недочекався: все продав та поїхав із міста...
Кореспондент


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини