"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські школярі поставлять експерименти на МКС: матеріали відвезе SpaceX

Українські школярі поставлять експерименти на МКС: матеріали відвезе  SpaceX

Ракета компанії SpaceX, започаткованої Ілоном Маском, доставить на Міжнародну космічну станцію дві наукові розробки школярів з України. Одна команда перевірить, чи можна в космосі створювати матеріали для пломб, а інша — як ростуть "криваві" кристали. Про це у Facebook повідомила прес-служба Малої академії наук України.

У грудні МАН та платформа UNIT.City підписали меморандум, який дозволив українцям взяти участь у програмі США для студентських експериментів SSEP. У відборі взяли участь 238 команди, і за його підсумками два фіналісти у 2022 році зможуть відправити своє обладнання до космосу, а також особисто побачити запуск ракети Falcon 9 на мисі Канаверал (штат Флорида). Професійні космонавти проведуть експерименти на МКС під керівництвом школярів.
Перша команда представлена 11-класниками з Харківської гімназії №47, які хочуть перевірити, як стоматологічні матеріали тверднуть за умов низької гравітації. Школярі зацікавилися, як мікрогравітація впливає на цілісність пломб та їх з'єднання із зубами, і яка різниця між структурами, створеними на Землі та у космосі.
МАН пояснює, що їжа космонавтів занадто м'яка для оновлення дентину — матеріалу, з якого складаються зуби, тому вони згодом "втрачають" кальцій і стають більш крихкими. Під час тривалих космічних місій часто виникає потреба пломбувати зуби.
Другим фіналістом стала команда 8-класників із Рішельєвського наукового ліцею в Одесі, які хочуть перевірити вплив мікрогравітації на утворення кристалів гексаціаноферату калію — це неорганічна сполука тривалентного заліза, яку ще називають "кров'яною сіллю". Під час експерименту слід з'ясувати, як гравітаційні умови впливають на розміри, форму та кількість кристалічних структур.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини