"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні плануються індустріальні парки, закон вже підписано

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “про індустріальні парки”, який передбачає запровадження стимулів для інвесторів в індустріальні парки в Україні. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

Зміни до закону передбачають низку стимулів для індустріальних парків, зокрема:
· повна або часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків;
· надано можливість в індустріальному парку здійснювати діяльність у сфері переробки промислових та/або побутових відходів (окрім захоронення);
· зменшено мінімальну площу індустріального парку з 15 до 10 га та збільшено верхню межу з 700 до 1000 га;
· будівництво, реконструкція та ремонт інженерно-транспортної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв’язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо);
· облаштування (благоустрій) майданчиків індустріальних парків;
· дозволено розміщувати в індустріальному парку проекти, спрямовані на стимулювання економічного зростання громад.
Протягом найближчих років Уряд планує побудувати інфраструктуру для 25-ти індустріальних парків.
Зазначимо, що створення індустріальних парків визначено стратегічно важливим завданням у 2021 році в межах програми Президента України “Велике будівництво”. У 2021 уряд, як очікується, інвестує в розбудову інфраструктури індустріальних парків майже 80 млн грн.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти в першому читанні законопроекти № 5688 і № 5689, що містять податкові та митні стимули для індустріальних парків.
Інституційні та фінансові стимули для індустріальних парків передбачені в законі 4416-1, вже прийнятому Верховною Радою і підписаний Президентом. Разом ці законопроекти формують набір механізмів, що дозволяють запустити роботу індустріальних парків в Україні по аналогії з успішними країнами.
Нагадаємо, індустріальний парк - це спеціально організована територія для розміщення нових виробництв, забезпечена енергоносіями, інфраструктурою, необхідними адміністративно-правовими умовами, керована спеціалізованою компанією. Розвиток індустріальних парків є найважливішою складовою промислової політики, спрямованої на подолання відсталою сировинної структури економіки.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме