"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чотириденка: експеримент показав, що це продуктивно і зручно

В Ісландії в рамках експерименту працівників перевели на чотириденний робочий тиждень. Випробування, в ході якого ісландцям платили ту ж суму за менший час роботи, проходив в період з 2015 по 2019 рік. Експеримент закінчився з "приголомшливим успіхом", інформує Bloomberg.

Продуктивність праці на більшості робочих місць покращилася або залишилася колишньою.
У дослідженні взяли участь більше 2500 працівників, що становить близько 1% працездатного населення Ісландії. Серед них - дошкільні установи, офіси, постачальники соціальних послуг та лікарні. Багато перейшли з 40-годинного робочого тижня на 35- або 36-годинний.
Результати змусили профспілки переглянути режим роботи, і тепер 86% робочої сили Ісландії або вже переведені на більш короткий робочий день за ту ж оплату, або отримали на це право.
Працівники повідомили, що менше схильні до стресу і ризику "вигоріти", а їх здоров'я і баланс між роботою та особистим життям покращилися. Також у них з'явилося більше часу, щоб побути з родиною, займатися хобі і виконувати домашні справи.
"Ісландський більш короткий робочий тиждень говорить нам, що в наш час не тільки можна менше працювати, але і прогресувати при цьому", - сказав дослідник Гудмундур Харальдссон.
* * *
Експеримент прокоментував політик Борислав Береза.
"Цікаву інформацію знайшов на просторах інтернету. Перевірив. Підтверджується. Так що попереду у людства кардинальні зміни в форматі робочого тижня. Вірніше, у прогресивної частини людства. А до якої частини буде ставитися Україна поки не відомо. Але час покаже.
Чотириденний робочий тиждень привертає все більше уваги в компаніях по всьому світу, пише агентство Bloomberg.
Минулої весни берлінська технологічна компанія Awin, у якій 1000 співробітників, дозволила їм йти з роботи в п'ятницю в обідню пору, щоб розслабитися на вихідних.
Експеримент виявився настільки успішним - продажі, залученість співробітників і задоволеність клієнтів зросли - що в січні Awin вирішила ввести чотириденний тиждень в компанії без скорочення зарплат.
«Ми твердо віримо, що щасливі, захоплені і врівноважені співробітники виконують роботу набагато краще», - заявив генеральний директор Awin Адам Росс. 
За його словами, співробітники знаходять способи поліпшити роботу і бути настільки ж продуктивними.
Тренд на чотириденний робочий тиждень набирає обертів по всьому світу. За даними веб-сайту з вакансіями ZipRecruiter, кількість публікацій, в яких згадується чотириденна тиждень, потроїлася за останні три роки - до 62 на 10 000.
Unilever, один зі світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії, в грудні почав експеримент з чотириденного робочого тижнем для своїх співробітників в Новій Зеландії. Він триватиме рік.
Уряд Іспанії розглядає пропозицію про субсидування компаній, які пропонують чотириденний тиждень. В Японії, в мові якої є навіть слово Кароса (смерть від переробки) законодавці обговорюють пропозицію про надання співробітникам вихідного дня щотижня для захисту їх добробуту.
Чотириденний тиждень набирає обертів. Для переважної більшості фірм скорочення робочого часу - цілком реальна мета», - говорить Віл Стронг, директор з досліджень британського аналітичного центру Autonomy."

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини