"Підтримати"
Новини
Всі новини

Навчання "Сі Бриз-21" стали наймасштабнішими за всі роки проведення

28 червня в Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття українсько-американських навчань «Сі Бриз-2 021», в яких також беруть участь близько 30 країн.

Темою багатонаціональних навчань є проведення міжнародної морської операції з безпеки в кризовому регіоні відповідно до стандартів НАТО для підтримання миру і безпеки.

Мета - набуття досвіду дій в міжнародному середовищі при проведенні операцій у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій, повідомляє Міноборони України на офіційному сайті.

Керівництво від української сторони буде здійснюватися заступником командувача ВМС ЗС України капітаном 1 рангу Олексієм Доскато, від США - капітаном 1 рангу Стюартом Бауманом.

Цього року навчання серії «Сі Бриз» є найбільш масштабними, про що свідчить рекордна кількість країн-учасниць. Воно триватиме з 28 червня по 10 липня в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський та інших регіонах нашої країни.

У «Сі Бриз» беруть участь близько 30 кораблів, катерів і суден, понад 30 літаків і вертольотів, до 5000 особового складу та 50 одиниць озброєння і військової техніки.

Управління застосуванням і забезпечення взаємодії міжнародними, міжвидовими, межродовой і міжвідомчими угрупованнями покладено на Морське командування ВМС ЗС України, яке було створено з метою поділу функцій генерації і застосування відповідно до стандартів НАТО та плану реформування українського флоту. Також під час цього навчання буде проведена оцінка 2-х підрозділів і 2-х кораблів за стандартами НАТО. «Сі-Бриз» є одним з головних інструментів, який наближає ВМС до стандартів Північноатлантичного альянсу.

Головними завданнями буде всебічна підготовка військовослужбовців, штабів і підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями Збройних сил держав-членів НАТО, отримання досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами і процедурами НАТО, підвищення рівня сумісності і міжвидового співпраці між збройними силами Україна, іншими збройними формуваннями України і збройними силами держав-членів і партнерів Північноатлантичного альянсу. Основний акцент буде зроблений на відпрацюванні таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні і морські операції з перехоплення та протидії незаконним збройним формуванням. Не менш важливими буде протидія інформаційним операціям і кібербезпека, оборона важливих об'єктів інфраструктури за підтримки авіаційних, сухопутних підрозділів та сил спеціальних операцій. Під час берегової компоненти навчань буде відпрацьовано взаємодію багатонаціональної тактичної групи в ході спільної операції «в кризовому регіоні» за участю морських піхотинців і спеціальних підрозділів країн-учасниць.

Як повідомляє агентство Reuters, Москва дуже нервово відреагувала на міжнародні навчання, які проводяться з 1997 року. Як відомо, в 1998 році в них брала участь і Росія. Посольство Росії в Вашингтоні минулого тижня закликало скасувати навчання, повідомляє агентство, а російське міністерство оборони заявило, що відреагує, якщо це необхідно, для захисту власної національної безпеки.

Джерело: InfoKava 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини