"Підтримати"
Новини
Всі новини

10 червня: планета відзначає Всесвітній день морозива

Сьогодні, 10 червня, відзначають Всесвітній день морозива, Міжнародний день Модерну та День кулькової ручки, пише УНН. Ми розповімо про улюблені ласощі всього світу - морозиво.
У всьому світі, 10 червня, відзначають День морозива. Його святкують цього дня, бо збереглися дані, що саме з 10 червня морозиво стало продаватися в масовому порядку. Точна ж дата появи цих ласощів не відома, бо ще в стародавні часи люди навчилися змішувати фруктовий сік із льодом, що теж можна назвати одним із різновидів морозива.

Існує легенда, що під час перських походів морозивом ласував сам Олександр Македонський. Не гребував цими ласощами і Марко Поло, який захопився ними в Китаї. Потім він став поширювати рецепти серед земляків-кулінарів.

Один із цих кулінарів згодом готував морозиво для гостей, присутніх на прийомах Катерини Медичі. Відомо, що до складу цих солодощів входив мандариновий сік, сам же рецепт суворо охоронявся. Незважаючи на це, морозиво незабаром стало поширеним.

Всесвітній день модерну відзначають задля пропаганди мистецтва високого стилю модерн в архітектурі, живописі, музиці, поезії тощо, а також для збереження його спадщини. Цього дня заведено проводити виставки, мистецькі конкурси, екскурсії, читання поезії та подібні заходи.

Вперше був організований в 2013 році Угорським музеєм декоративного мистецтва IMM, Будапешт, у співпраці з журналом Szecessziós. Ці червневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

День кулькової ручки. У червні 1943 року угорські винахідники брати Біро, Ласло і Дьyoрджі стали власниками патенту США на кулькову ручку.

Попри існуючу нині конкуренцію у вигляді комп'ютерного Ворду і реальних гелевих та масляних чорнил є випадки, коли без кулькової ручки – просто нікуди. Як і раніше вона – лідер на партах школярів та для підпису документів чи написання заяв.

12 фактів про морозиво

1. Історія морозива починається із сивої давнини, на думку істориків перші холодні ласощі винайшли понад п’ять тисяч років тому в Древньому Китаї. Вже тоді імператорська сім’я мала можливість насолоджуватись морозивом, до складу якого входило молоко, лід, сік і фрукти.

2. Морозиво до якого ми звикли з’явилось відносно недавно. У вафельному ріжку його подають лише з 1896 року, до того морозиво як правило їли з маленьких паперових тарілочок.

3. Найбільше споживання морозива в усьому світі припадає на Сполучені Штати. Середньо статистичний американець з’їдає понад 20 літрів морозива в рік (за даними Міжнародної асоціації Dairy Foods), а майже 9 з 10 американців мають у своєму холодильнику морозиво.

4. Шеф-кухар Хестон Блюменталь у Великобританії зробив ріжок морозива висотою понад чотири метри а вага начинки склала понад тонну. Для того, щоб це кулінарне диво застигло пішов цілий місяць.

5. Протягом життя одна корова може виробити достатню кількість молока, щоб зробити до 30000 літрів морозива.

6. Най популярніше морозиво у світі ванільне понад 33%, шоколадне всього 19%.

7. У Канаді морозиво краще продається взимку, ніж в літні місяці.

8. У перші дні телебачення, на кулінарних шоу для імітації морозива використовували картопляне пюре. Справжнє морозиво дуже швидко топилось від тепла освітлювальних прожекторів. І досі при виготовленні рекламних роликів про морозиво, дуже часто справжнє морозиво не потрапляє у кадр.

9. Є три основні види морозива: пломбір, вершкове та молочне. Найбільш жирним морозивом є пломбір, зазвичай при його виготовленні використовують згущене молоко або вершки. В ньому міститься більше ніж 12% молочного жиру. Вершкове більш дієтичне і містить молочного жиру близько 8-11%. Найбільш не жирним серед справжнього морозива є молочне — молочного жиру в ньому міститься не більше 7,5%.

10. Цукор у морозиві знижує температуру плавлення, а жири відповідають за його кремову текстуру.

11. Сучасне морозиво, яке ви купуєте в магазині, може на 50% складатися з повітря. До його складу також входить молоко, вода, цукор, жири та різноманітні фарбники, емульгатори, стабілізатори, а також смакові та ароматичні добавки. Дуже часто молока в складі морозива всього 5%.

12. У всьому світі щороку споживаються близько 15 мільярдів літрів морозива. Цього достатньо, щоб заповнити 5000 олімпійських басейнів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини