"Підтримати"
Новини
Всі новини

Тбілісі під загрозою катастрофи: місту загрожує величезний зсув

Грузинська столиця Тбілісі виявилася під загрозою сходу гігантського зсуву, який утворився через розлом в скелі. Безперервні зливи стали причиною відразу декількох потопів і зсувів в різних районах країни. Про це пише Ехо Кавказу.

“Ми повинні в певній мірі зменшити пересування активного зсуву, який зараз перебуває в динаміці. Буде встановлена тимчасова огорожа, після чого почнеться прокладка підхідних доріг безпосередньо на місці зсуву. Пізніше почнеться зріз і розчищення землі, визначених її мас. Крім перерахованих робіт, для припинення активності будуть застосовані спеціальні анкери (для зміцнення зсувних схилів). До всього цього ми приступимо в найближчі дні. Але говорити про те, коли будуть закінчені повністю всі заходи, було б несерйозно. Це залежить від багатьох факторів”, — прокоментував ситуацію мер Тбілісі Іраклій Бенделіані.

А поки в Тбілісі тільки приступають до усунення проблеми, в Цагерському муніципалітеті уже третій день намагаються боротися із зсувами. Земляні маси зійшли на під’їзну дорогу до одного з місцевих сіл, через що близько 10 сімей залишилися відрізаними від світу. Дощі тут не припиняються, тому зсув постійно знаходиться в русі.

Як стверджують фахівці грузинського Інституту наук з вивчення Землі, купи каміння, піску і щебеню рухаються в бік міста зі швидкістю п’ять сантиметрів на добу, а глибина розлому становить не менше 18 метрів.

Нагадаємо

Останній великий обвал природного грунту стався в Грузії 13 червня 2015 року. Поряд з сильними дощами це спровокувало сильну повінь в Тбілісі. Місто було затоплено, серйозно постраждав центр грузинської столиці, частково були зруйновані автомагістралі, пошкоджені лінії електропередачі і житлові будинки. Жертвами стихії стали 19 осіб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини