"Підтримати"
Новини
Всі новини

Українські письменники знову серед кращих в Європі

У довгий список літературної премії Центральної Європи "Ангелус" увійшло троє українських письменників. Про це повідомляє Читомо з посиланням на сайт відзнаки. Загалом у списку 14 авторів.

З українських письменників до списку потрапили:

Таня Малярчук (Zapomnienie, Wydawnictwo Warstwy);

Наталка Сняданко (Frau Müller nie zamierza płacić więcej, видавницво Warsztaty Kultury);

Сергій Жадан (Internat, видавництво Czarne).

Літературна нагорода Центральної Європи Angelus — літературна відзнака, яку із 2006-го вручають щороку за найкращу прозову книжку, опубліковану польською мовою.

Лауреатом може стати письменник, що походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія).

Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до важливіших та актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Переможця оголосять 17-го жовтня.

Він отримає 150 тис злотих (понад 40 тис доларів). і статуетку авторства вроцлавської різьбярки.

Лауреатами премії ставали українські письменники: Юрій Андрухович (2006, Dwanaście kręgów, перекл. Катажина Котинська), Оксана Забужко (2013, Muzeum porzuconych sekretów, перекл. Катажина Котинська) та Сергій Жадан (2015, Mezopotamia, перекл. Міхаель Петрик і Адам Поморський).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини