"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як розкрадають гроші, що виделені на будівництво амбулаторій

Нацполіція викрила схему привласнення державних коштів, виділених на будівництво амбулаторій, в якій задіяні посадові особи з міністерств, обласних держадміністрацій. Правоохоронці провели обшуки, відкрито кримінальне провадження. Про це повідомляє пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

"Нацполіція викрила "схему" привласнення державних коштів, виділених на будівництва амбулаторій… На території шести областей працівники слідчих підрозділів, теруправлінь стратегічних розслідувань та прокуратури провели санкціоновані обшуки", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у ході моніторингу публічних закупівель із будівництва амбулаторій у сільській місцевості правоохоронці звернули увагу на те, що переможцями тендерів ставали одні й ті самі комерційні структури. Між обласними адміністраціями та товариствами було укладено договори на загальну суму понад 382 мільйони гривень. Відповідно до угод будівельні роботи мали проводитися на території Запорізької, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Черкаської областей. Для проведення цих робіт держава виділила місцевим бюджетам кошти у вигляді субвенцій.

"До організації злочинної "схеми" з привласнення держаних коштів причетні посадові особи одного з міністерств, структурних підрозділів обласних державних адміністрацій та "свої" комерційні структури – переможці публічних закупівель", - встановили правоохоронці.

Так, з метою привласнення коштів до офіційних документів щодо кількості залучених спеціалістів, кількості та якості будівельних матеріалів вносилися недостовірні дані. Фактично всі роботи виконувалися мешканцями місцевих сіл, а при будівельних роботах використовувалися неякісні, значно дешевші матеріали.

"Працівники міністерства заздалегідь розробили проекти будівництва амбулаторій у значно більшій кількості, які в подальшому були надані обласним адміністраціям. Така кількість проектів не відповідала реальним потребам регіонів, в яких планувалося проводити їхнє будівництво. На підставі офіційних документів про виконання будівельних робіт на рахунки "своїх" комерційних структур перераховувались кошти. Різницю між вартістю фактично виконаних робіт та зазначених в офіційних документах розподіляли між всіма учасниками злочинної "схеми", - йдеться у повідомленні.

Вчора правоохоронці провели обшуки на території шести областей, зокрема, за місцями розташування об’єктів будівництва – сільських амбулаторій.

"Після проведення всіх необхідних слідчих дій буде вирішуватися питання про повідомлення зловмисникам про підозру. Кримінальне провадження відкрито за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) ККУ", - зазначили в пресслужбі.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини