"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дивне діло - статистика: що й на скільки скоротилося в Україні

20:00, 12 травень 2020
827

На фоні пандемії та введених в Україні обмежень у зв'язку з цим Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінює скорочення ВВП країни у першому кварталі 2020 року на рівні 1,2%, що дещо вище, ніж прогнозувалося раніше. Про це повідомили у вівторок у Мінекономіки.

"Як і очікувалось, за результатами березня падіння економіки поглибилося. Так за підсумками січня-березня скорочення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) становило 3,8% (падіння на 1,8% у січні-лютому 2020 року)", - повідомили у міністерстві.

Як вказано, з одного боку, це відбулося через ефект бази порівняння (у січні-березні 2019 року зростання ЗІВ становило 2,6% проти 0,5% у січні-лютому 2019 року), що, відповідно, відобразилося на падінні більшості показників економічної активності (найбільш відчутне у будівництві), окрім роздрібної торгівлі, яка хоча і продемонструвала зростання, але у березні мала динаміку на уповільнення.

З іншого, як зазначається, у березні окремі підвиди виробничої діяльності почали відчувати початковий негативний вплив від поширення у світі COVID-19 (зокрема, через логістичні проблеми та зменшення попиту у світі на вітчизняну промислову та сільськогосподарську продукцію на тлі падіння економічної активності) та запровадження карантинних заходів для стримування пандемії в середині країни.

"У комплексі з поєднанням дії стримуючих чинників, сформованих у попередніх періодах, скорочення обсягів ВВП у січні-березні оцінено Мінекономіки на рівні дещо вищому ніж прогнозувалося раніше – 1,2% проти прогнозованих 0,9% (зменшення у січні-лютому 2020 року оцінено на 0,2%, зростання у січні-березні 2019 року становило 2,9%)", - підсумували у Мінекономіки.


* * *

Обсяги промислового виробництва в березні 2020 року порівняно з аналогічним місяцем минулого року скоротилися на 7,7%, однак з урахуванням корекції на ефект календарних днів — на 8,6%.

“У березні 2020 року у промисловості, як і очікувалося, падіння виробництва поглибилось до 7,7% (порівняно з „мінус“ 1,5% у лютому 2020 року), з урахуванням ефекту календарних днів — до 8,6%”, — йдеться у повідомленні.

Так, прискорення падіння спостерігалося у всіх основних підвидах промисловості, зокрема, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря — до 10,0% (“мінус” 1,8% у лютий 2020 року), у переробній промисловості — до 8,5% (“мінус” 0,4% відповідно) та добувній промисловості — до 4,3% (“мінус” 4,1% відповідно).

Повідомляється, що це стало відображенням високої бази порівняння минулого року, теплих погодних умов та накопичених в попередні періоди проблем, зважаючи на поки ще слабкий ефект впливу протягом березня на промислове виробництво запроваджених карантинних заходів.

“Негативний ефект від пандемії у березні переважно зазнало виробництва, що залежать від світового попиту (металургія та машинобудування). В той час як, навпаки, через збільшення попиту збільшилося виробництво фармацевтичної продукції та побутової хімії”, — зазначено у повідомленні.


* * *

У сільському господарстві у березні 2020 року рівень виробництва впав на понад 5%. Карантин призвів до зменшенні експорту м’яса птиці та яєць.

"У сільському господарстві у березні 2020 року відбулося зменшення обсягів виробництва на 5,2% ("плюс" 1% у лютому 2020 року). Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, з січня по травень валова продукція сільського господарства формується виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що введення безпрецедентних карантинних заходів, зокрема у країнах-торгових партнерах, відобразилося на суттєвому зменшенні експорту м’яса птиці та яєць у березні місяці.

Так, у січні-березні 2020 року відбулося скорочення виробництва яєць (вперше з 2016 року) та обсягів вирощування сільськогосподарських тварин (у живій масі) у підприємствах, що ускладнювалося зниженням попиту на м’ясо з боку закладів громадського харчування в умовах їх закриття на період карантину. Крім того, через високі фінансові затрати у вирощуванні поголів’я великої рогатої худоби, продовжує спостерігатися скорочення виробництва молока.


* * *

Питання: якщо промисловість скоротилося на 8,6%, а сільське господарство на 5%, то чому ВВП скоротився лише на 1,2%?
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини