"Підтримати"
Новини
Всі новини

Закон про заборону обмежувати прохід до пляжів введено у дію

З 21 лютого введено у дію закон про заборону обмежувати прохід до пляжів. Документ був опублікований у парламентській газеті "Голос України" 20 листопада. Передбачалося, що закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться у дію через три місяці з дня набрання ним чинності.

Як наголошується, документ забезпечує безперешкодний і безкоштовний доступ до узбережжя річок, водойм і островів для загального водокористування. У разі порушення закону передбачається штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) і від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб).

Повторні дії, вчинені протягом року, караються штрафом від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) і від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб).

Крім того, відповідно до закону, обмеження доступу громадян (у тому числі шляхом встановлення огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об'єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що знаходяться у користуванні юридичних або фізичних осіб, є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками за рішенням суду.

Нагадаємо, в кінці жовтня нардепи підтримали у другому читанні законопроект №0869 (№1107 в попередньому скликанні Верховної ради, - ред.) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування ". За закон проголосували 314 парламентаріїв.

Джерело: rbc
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини