"Підтримати"
Новини
Всі новини

Мальдивам загрожує катастрофа: архіпелаг може піти під воду

Мальдіви ризикують втратити велику частину своєї території. Тропічна острівна держава Мальдіви може втратити велику частину своєї території, якщо не зможе швидко отримати доступ до дешевих фінансових коштів для боротьби з наслідками глобальної зміни клімату, заявив міністр закордонних справ цієї країни А.Шахід в інтерв'ю агентству Reuters.

Мальдіви, відомі своїми білими піщаними пляжами і облямованими пальмами атолами, залучають відпочиваючих з усього світу, і ось вже більше 10 років намагаються знайти гроші для будівництва інфраструктури, яка захистить їх від постійно зростаючого рівня Світового океану. Колишній президент архіпелагу Мохаммед Нашид ще в 2009 році провів засідання Кабінету міністрів країни, під водою, на дні однієї з лагун, щоб привернути увагу до проблем глобального потепління та затоплення суші. "До того часу, коли фінансування буде отримано, ми можемо опинитися під водою", - продовжив пан Шахід.

Мальдіви, як відомо, одна з найбільш низькорозташованих країн світу, і більше 80% суші Мальдівських островів знаходиться менш ніж на метр вищий за середній рівня моря, що робить її населення, яке налічує близько 530 тисяч чоловік, надзвичайно вразливим для частіших через зміни клімату, штормів і ураганів. Так в 2004 році цунамі в Індійському океані завдало величезної шкоди державі. Його фінансові втрати склали близько 470 мільйонів доларів, а це 62% ВВП.

Туризм і рибальство, дві основні галузі промисловості країни, в значній мірі залежать від прибережних ресурсів, а більшість поселень і найважливіших об'єктів інфраструктури зосереджені уздовж узбережжя. У 2014 році понад 100 населених островів архіпелагу вже були схильні до часткового підтоплення.

Мальдіви витрачають щорічно близько $ 10 млн на роботи з укріплення берегів та будівництва дамб, але в цілому, згідно з оцінкою міністерства навколишнього середовища держави, їм потрібно до $ 8,8 млрд, щоб захистити всі свої населені острова. Організація Об'єднаних Націй створила Фонд допомоги країнам, що розвиваються під назвою "Зелений кліматичний фонд", який вже виділив майже 24 мільйони доларів на фінансування будівництва захисних споруд на Мальдівських островів.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини