"Підтримати"
Новини
Всі новини

Росія припинила подачу нафти в Біларусь: що вирішив Лукашенко

Президент Біларусі Олександр Лукашенко доручив завершити переговори з Росією по нафті і задіяти нафтопровід "Дружба" для отримання "чорного золота" з альтернативних джерел.

Про це повідомляє видання "Белта" з посиланням на повідомлення прес-служби білоруського лідера. Відзначається, що вказівку ​​Лукашенко зробив на нараді з керівництвом нафтохімічного комплексу "Белнефтехим".

За підсумками наради Лукашенко доручив в найближчі години завершити переговори господарюючих суб'єктів Білорусі та Росії. Також глава держави дав вказівку укласти контракти на поставку нафти в країну з метою забезпечення безперебійної роботи двох нафтопереробних заводів.

Крім того, лідер Білорусі доручив в найближчі дні поставку нафти з альтернативних джерел. Перш за все мова йде про постачання залізничним транспортом з портів на Балтиці, а також про задіювання для альтернативних поставок нафтопроводу "Дружба".

Згодом стало відомо, що Лукашенко і прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв домовилися про постачання вуглеводнів з РФ без відповідних нафтогазових контрактів.

За даними ЗМІ, Лукашенко під час телефонної розмови з Медведєвим домовився про організацію конкретної роботи по поставкам. При цьому він також обговорив графіки і компанії, які будуть постачати нафту в Білорусь, з міністром енергетики Росії Олександром Новаком.

Крім того, країни підписали протокол про ціни на газ на січень-лютий 2020 року і доповнення до контрактів на транзит і поставку палива, що подовжують їх до 2021 року, передає "Белта".

Документи були підписані головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером і послом Республіки Білорусь в Росії Володимиром Семашко.

"Згідно з підписаними документами, контрактні обсяги поставок і транзиту в 2020 році збережені на рівні 2019 року", - наголошується в повідомленні.

Раніше Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь шукає заміну російської нафти. Пошуками нових постачальників там зайнялися після того, як зазнали збитків через податкових пільг, які Росія надала своїм нафтозаводи.

У цих умовах, мотивуючи тим, що не все погоджено і не все підписано, Росія припинила поставки нафти Білорусі.

Про відсутність угод по нафті заявили два НПЗ - "Нафтан" в Новополоцьку Вітебської області і Мозирський нафтопереробний завод в Гомельській області.

На підприємствах відзначають, що поточні запаси нафтової сировини дозволять зберегти завантаження НПЗ на технологічно прийнятному рівні до середини січня.

Пряма мова представника одного з НПЗ: "Ми працюємо зі зниженою завантаженням на залишках сировини, які були накопичені в грудні. Контракти на поставку нафти як і раніше не укладені, поставки відсутні з 1 січня".

Представник іншого НПЗ також підтвердив, що контрактів на поставку нафти все ще немає.

Джерело: belta
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме