"Підтримати"
Новини
Всі новини

Анна Київська - королева Франції - стоїть тепер у польському Кракові

У Кракові біля будівлі мерії урочисто відкрили пам’ятник Анні Київській – королеві Франції. Пам’ятник київській княжні встановили на території Палацу Вєльопольських.

За ідеєю президента Кракова Яцека Майхровського, ця локація символізуватиме не тільки історичний зв’язок Кракова та Києва, але й демонструватиме рівень довіри та тісної співпраці мерії столиці України та історичної столиці Польщі.

На відкритті скульптури була присутня київська делегація на чолі із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським.
«Сьогодні ми зустрічаємо в мерії міста Кракова принцесу Анну Київську – символ України в Європі, але також символ польсько-української дружби. Дуже дякуємо за цю чудову ідею і подарунок, що символізуватиме нашу дружбу. Один із великих поляків сказав: «Немає вільної Польщі без незалежної України». І це правда. Бажаємо вам свободи, незалежності, бажаємо, щоб ми разом були в Євросоюзі. Дякую за цей подарунок», – зазначив заступник президента Кракова Богуслав Космідер.

Як зазначив Мондриївський, саме Краків став першою великою зупинкою доньки Ярослава Мудрого на її шляху до Франції. «І не лише це пов’язує Анну з Польщею – майбутню королеву Франції виховувала сестра Ярослава Мудрого Марія Добронега, яка, одружившись із польським князем Казимиром І Відновителем, стала величною княгинею Польщі та матір’ю майбутнього князя Польщі Болєслава ІІ Сміливого», – нагадав він.

Скульптура була передана у подарунок величному місту Кракову під час «Днів Києва в Кракові» ще у 2018 році. Біля скульптури висадили 21 кущ білих троянд сорту Anne de Kyiv – ще один подарунок від київської громади, та червоні троянди місцевої селекції. Білі й червоні квіти символізуватимуть прапор Польщі.

Скульптура юної княжни Анни (скульптор Костянтин Скритуцький) є реплікою скульптури, встановленої у листопаді 2016 року в сквері Анни Київської на Львівській площі в Києві. Автор ідеї – ініціатор проекту «Шлях Королеви» та головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kyiv Fest» Федір Баландін. Він зазначив, що «Шлях Королеви» – великий міжнародний мистецький проект, який передбачає встановлення авторських реплік пам’ятника на шляху Анни Київської до Франції та одночасне проведення низки культурно-просвітницьких заходів.

На сьогодні пам’ятник київській княжні вже встановили у французькому місті-побратимі Тулуза та в Джакарті.

Також у жовтні 2019 року пам’ятник Анні Київській відкрили в одному із найстаріших міст Бельгії – місті Арлон.

Скульптуру також планується відкрити у Чехії, Австрії та Німеччині.

У КМДА нагадали, що вперше модель пам’ятника королеві Анні презентували на території Національного заповідника «Софія Київська» у липні 2015 року під час першого Міжнародного фестивалю мистецтв «Anne de Kyiv Fest».

Джерело: УНИАН
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини