"Підтримати"
Новини
Всі новини

Понад 40% переселенців не мають власного житла – опитування ООН

Понад 40% внутрішньо переміщених осіб вважають відсутність власного житла своєю найбільш гострою проблемою. Про такі результати дослідження повідомила представниця Міжнародної організації з міграції ООН Ірина Локтєва під час пресконференції в Києві.

"За даними опитування, найбільш гострою проблемою для ВПО залишається відсутність власного житла. Про це повідомили 41% опитаних", - зазначила Локтєва.

За її словами, більшість ВПО продовжують мешкати в орендованому житлі: 49% живуть в орендованих квартирах, 10% – в орендованих будинках, і 5% – в орендованих кімнатах. Частка ВПО, які проживають із родичами або приймаючими сім’ями, становила 13% та залишилася майже незмінною в порівнянні з п’ятьма попередніми раундами. 12% ВПО мешкають у власному житлі. 4% продовжують проживати в гуртожитках і 2% – у центрах колективного проживання ВПО.

36% ВПО повідомили, що змінювали помешкання принаймні один раз у нинішньому місці проживання. Висока ціна житла була основною причиною переїзду в інше помешкання, про що повідомили 61% ВПО, які переїхали в межах нинішнього місця проживання. Іншими часто згадуваними причинами були погані умови проживання (39%) та виселення, ініційоване власником житла (23%).


* * *
Наведені дані були отримані в результаті дослідження, проведеного у квітні-червні 2019 року. Протягом цього періоду дві тисячі чотириста одну ВПО було опитано за допомогою методу особистого інтерв'ю в 300 територіальних одиницях країни. Вибірка територіальних одиниць була створена для всіх областей України, контрольованих урядом, та структурована пропорційно кількості зареєстрованих ВПО. Чотири тисячі сімдесят три ВПО, зареєстровані в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб Міністерством соціальної політики України, були опитані за допомогою методу телефонних інтерв'ю.

Тисяча двісті п’ятдесят п’ять осіб, які перетинають лінію розмежування, були опитані за допомогою методу особистих інтерв'ю з особами, які перетинають лінію розмежування протягом травня 2019 року. Опитування було проведено у п’яти контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ), що на даний момент функціонують у Луганській та Донецькій областях.

Крім того, було проведено п’ять обговорень у фокус-групах в Тернополі та Ізюмі, з ключовими інформантами – у Сумах і Житомирі, та з ВПО, які повернулися на ТНКУ (території, непідконтрольні уряду - ред.), – у Старобільську. Обговорення у фокус-групах охоплювали осіб, які проживають як у містах, так і в селах.


* * *
Нагадаємо, відповідно до даних ООН, в Україні проживають 1,4 мільйона ВПО та понад 5 тисяч біженців та шукачів притулку. Ключовими проблемами в Україні вони називають адміністративні та бюрократичні перешкоди, пошук житла та працевлаштування.


* * *
Повернутися на своє попереднє місце проживання на Донбасі після завершення конфлікту планують 22% внутрішньо переміщених осіб. Ще 21% переселенців допускають таку можливість у майбутньому, а 36% – не збираються повертатися.

Ще 1% переселенців планують повернутися найближчим часом додому, 19% – не змогли визначитися з відповіддю, 1% – не відповіли на запитання, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на звіт Національної моніторингової системи за соціально-економічними характеристиками внутрішньо переміщених осіб, їхніх домогосподарств, а також про виклики, з якими вони стикаються.

Дізнайтеся, скільки переселенців готові голосувати на місцевих виборах за місцем проживання Скільки переселенців готові голосувати на місцевих виборах за місцем проживання

Здебільшого не повертатися на Донбас ті переселенці, які сьогодні проживають далі від непідконтрольних Україні територій.


* * *
Частка переселенців, які відвідували непідконтрольні території після переміщення, становить 49%.


Чому переселенці відвідують окупований Донбас?
74% їздять на окупований Донбас для відвідування та утримання житла,
52% – для відвідування друзів або родини,
21% – перевезення майна,
10% – особливі події, як-от весілля та похорон,
4% – дослідження можливості повернення,
3% – операції з майном (продаж, оренда),
1% – інше,
1% – не відповіли на запитання.


Чому переселенці не їздять на окупований Донбас?
47% назвали причиною небезпеку для життя,
33% – відсутність потреби,
23% – брак фінансових можливостей,
16% – здоров'я,
17% – політичні мотиви,
9% – відсутність на тих територіях майна, друзів або родичів,
2% – інше,
5% – не відповіли на запитання.


Найсуттєвішими проблемами відвідування окупованих територій, на думку переселенців, є: черги на лінії розмежування, великі фінансові витрати та недоступність транспортного сполучення.


* * *
Моніторинг проводила Міжнародна організація міграції у співпраці з центром "Соціальні індикатори" у квітні-червні 2019 року в усіх підконтрольних владі областях України. Зокрема, 4073 внутрішньо переміщені особи було опитано за допомогою телефонного інтерв'ю, 2401 – методом особистого інтерв'ю. Крім того, в травні 2019 року методом особистого інтерв'ю було опитано 1255 осіб, які перетинають лінію розмежування.

Джерело: 24tv.ua
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме