"Підтримати"
Новини
Всі новини

Дивовижні місця нашої країни: Україна острівна

Ми продовжуємо знайомити наших читачів з дивовижними місцями України - містами і селами, прекрасними природними ландшафтами і екзотичними куточками нашої Батьківщини. Сьогодні Україна острівну представляє заслужений працівник культури Наталя Савенко. Все життя займаючись музейною справою, вона побувала в багатьох місцях і назавжди залишила у себе в серці те, про що розповідає.

Незважаючи на те, що Україна - урбанізована країна, все-таки ще збереглися природні куточки, де можна знайти первісну природу і усамітнитися, наприклад, на островах. Можете собі уявити, що саме у нас - найбільший острів в Європі!

Острів, до якого пристав на своєму кораблі Одіссей

Це безлюдний острів сонячної Херсонщини під назвою Джарилгач, площа якого - 62 квадратних кілометри, довжина - близько 40 кілометрів, найвужча частина - 100 метрів, найширша - кілька кілометрів. Це територія степу з піщано-солончаковими груптамі, в найширшій частині - зарості маслин. Тут живуть дикі коні, кабани, олені, муфлони, барани, лисиці. У 2009 році тут був створений національний природний парк. А над оздоровленням організму чаклує вода, насичена бромом, йодом, різними мікроелементами.

Є і пристойна легенда про виникнення острова. Якась Іфігенія, яка не бажала бути дружиною легендарного Ахілла, тікала від нього і хотіла бути поглинутою морськими хвилями. Але богиня Артеміда сипала перед нею пісок, не бажаючи її загибелі. А завдяки древнім мислителям Птоломею і Геродоту весь світ дізнався про цей затишний земний куточок, назва якого з тюркської мови означає «обпалені дерева».

Джарилгач називають українськими Мальдивами. Тут ростуть, між іншим, сім видів рідкісних орхідей! А чого вартий старий маяк, зведений в 1902 році за проектом одного з учнів Гюстава Ейфеля, конструктора Ейфелевої вежі!

Де відпочивали українські президенти

Є у цих місцях і менш відомий затишний острівний куточок, але з не менш бірюзовою водою і пустельними золотистими пляжами.

Острів Бірючий, а точніше - це розширена частина Федотової коси в Азовському морі. Від коси до 1929 року Бірючий був відділений невеликою протокою, саме тому і отримав статус острова. Кажуть, що тут любили відпочивати майже всі наші президенти, хоча президентська дача була побудована ще за часів Микити Хрущова.

Головною визначною пам'яткою острова є Азово-Сиваський національний природний парк. Парк був створений зовсім недавно, в 1993 році, за указом президента Леоніда Кучми. Фактично, він замінив Азово-Сиваський заповідник.

"Повз острова Буяна, в царство славного Салтана..."

По сусідству з Херсонщиною - Миколаївська область зі своїм островом Березань в Чорному морі, при вході в Дністровсько-Бузький лиман. Він є частиною Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія». Саме про цей острів, але під назвою Буян, писав О. С. Пушкін в «Казці про царя Султана».

[Medium] https://infokava.com/uploads/posts/2019-01/1546870955_1546870867.jpg [/ medium]

У літній період тут проводяться археологічні розкопки, що демонструють унікальне минуле цієї місцевості. І як результат - знаходження залишків численних різного періоду залишків житла, храмів, споруд, курганів і т. Д.

Козацька вольниця, пам'ять нації

Духовним символом нашої нації називають острів Хортиця, довжина якого 12 км, ширина в середньому 2, 5 км. Він є найбільшим річковим островом в Україні. Ця земля - ​​заповідна. У стародавні часи тут було язичницьке святилище, а знаменитий священний дуб достояв до 1871 року - вік його на той момент був близько 2000 років. Дослідники доводять, що на Хортиці, оточений печенігами, загинув князь Святослав. Обрамлений острів скелями висотою до 30 метрів, густо вкритий печерами. Найвідоміша - Змієва - прикрашена легендою про з 12 головами, який там жив.

[Medium] https://infokava.com/uploads/posts/2019-01/1546869962_1546869979.jpg [/ medium]

Острів наповнений історією: амфори, кераміка, наконечники стріл і багато іншого утворили експозицію місцевого музею. У 2004-му тут побудували історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» - узагальнений образ козацьких столиць XVI-XVIII століття, де в 2007 році був знятий «Тарас Бульба» з чудовим Богданом Ступкою.

Загадки, аномалії і енергетика острова на Дніпрі

По Дніпру ми можемо дістатися і до Монастирського острова, одного з найпопулярніших місць прогулянок в Дніпрі. Назву він отримав завдяки візантійському монастирю, який був тут заснований в 9 столітті. Тут шумить прекрасний водоспад, висота якого 17 метрів, і височить білосніжна Миколаївська церква. Ще з 7 століття протягом близько тисячі років це була обитель скіфських племен. За легендами, тут побували і княгиня Ольга по дорозі до Константинополя, і апостол Андрій, який прямував на Київ. Саме він тут поставив хрест - символ торжества християнства над язичництвом. Але цей острів назвати відлюдним не можна, тому що тут є зоопарк, акваріум, парк дитячих атракціонів, ресторани та інші зони для відпочинку і розваги. Острів завжди був повен відвідувачів. Фігурує цифра в 2400 відомих особистостей, які побували на ньому.

Монастирський острів вважається енергетичним центром усієї навколишньої місцевості. Легенди свідчать, що недалеко від Царичанки і Китайгорода перебувала одна з семи столиць світу. Острів дійсно наділений сильною енергоінформаційною структурою і входить в число 22 силових точок планети.

Зразок дикої природи

Є у руслі річки Дніпро ще один маленький острівець під ласкавою назвою - Круглик. Знаходиться неподалік від села Келеберда Канівського району Черкаської області та входить до складу Канівського природного заповідника. Найвища точка - 85 метрів. Довжина - близько 1,7 км, ширина - 0,6 км.

[Medium] https://infokava.com/uploads/posts/2019-01/1546870399_-kruglik.jpg [/ medium]

Він покритий лісами, чагарниками, північ і схід його повністю болотисті і вкритіий трав'янистою рослинністю. Ось саме він - точно фрагмент дикої природи.

Острів з містичною енергетикою - місце сили

Ближче до центру України, біля містечка Ржищів, посеред Дніпра, є Лиса гора. Це гарний піщаний острів. Кажуть, що тут колись влаштовувалися язичницькі обряди, що сприяло накопиченню цілющої енергії. А ця сама Лиса гора була колись найвищою точкою села Гусинці, яке поступово пішло під воду.

[Medium] https://infokava.com/uploads/posts/2019-01/1546870552_gora1.jpg [/ medium]

Езотерики, звичайно, знайшли точки дотику з єгипетськими пірамідами, вважаючи, що перебування на одному меридіані щось та значить! Старовинна церква з дзвіницею, що збереглася з 1812 року, побудована в стилі бароко, додає інтересу мандрівникам до цього острова.

Там знаходять душевну рівновагу

На річці Дністер в Івано-Франківській області є острів, форма якого нагадує китайський символ інь-ян, що означає жіноче і чоловіче начало або будь-які протилежності. Входить в Національний природний парк «Дністровський каньйон».

Виходячи з філософії цього знака, туристи їдуть на цей острів знайти духовну рівновагу, тому що вважається, що при його набутті людина позбавляється від більшості хвороб.

Де закохані можуть побачити своє майбутнє

А ось в Тернополі посеред Тернопільського «моря» розташувався Острів Закоханих. Він - улюблене, затишне, оточене вербами місце для чуттєвих стосунків. Стверджують, що не всі європейські міста можуть похвалитися великим озером в центрі, а Тернопіль і Женева - можуть.

[Medium] https://infokava.com/uploads/posts/2019-01/1546871303_-vljublennyh-ternopol.jpg [/ medium]

Сам острів створили під час відновлення ставу після Другої світової війни. В джерелах стверджують, що острів не обріс ще легендами, але все-таки одна знайшлася. Відповідно до неї, на цьому острові живе дух міста, який протегує закоханим парам. Вдивляючись в гладь води, вони зможуть побачити в ній своє майбутнє.

Ось такими дивовижними природними островами, наповненими історико-культурним змістом, багата Україна.

Це далеко не всі острови України - є ще Зміїний, Байда, Труханів, Кемпа та багато інших, які мають первозданну і незвичайну красу. Найкраще - побувати на цих чудових мальовничих островах. Нехай не на всіх, але все ж...

Наталя Савенко, InfoKava

Джерела, фото:

                 1plus1.ua

                 PARTIZZAN channel

                 Пансіонат Приморський

                 Олександрина Кругленко

                 100Пудівка

                 guru.ua

                 mandria.ua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини