"Підтримати"
Новини
Всі новини

Казахстан хоче, щоб російські військові пішли з Байконура

Росія може незабаром остаточно вивести своїх військових з космодрому Байконур. Про це заявив міністр оборонної й аерокосмічної промисловості Казахстану Бейбут Атамкулов. Він уточнив, що двосторонніх контактів з цієї конкретної тематики поки не було. Але міністр упевнений, що догляд Міноборони РФ з Байконура стане благом для Казахстану.

Космодром Байконур, звідки стартують всі російські пілотовані кораблі, до кінця року може стати повністю цивільним. Працюючих там офіцерів замінять цивільні інженери, що має привести до істотної економії бюджету. Таким чином, 2018 рік може закрити останню сторінку у військовій історії Байконура, після чого почнеться новий етап його розвитку.

Військовослужбовцям, які працюють в КЦ «Південний" не на військових посадах (вони експлуатують інфраструктуру Байконура), запропоновано повернутися на службу в збройні сили або звільнитися і залишитися працювати на космодромі в статусі цивільних фахівців.

Насправді, крига скресла, мабуть, ще в січні 2018 року. Тоді в рамках поправок до договору оренди, що діє до 2050 року, Москва зобов'язалася передати Астані на початок поточного літа 44,8 квадратних кілометрів території космодрому Байконур і дві ракетні стартові платформи «Зеніт-М». По суті, зроблено перший реальний крок по реалізації проекту окремого ракетного комплексу "Байтерек", про який почали говорити ще в 2004 році.

Управляє "Байтерек" спільне підприємство, засновниками якого є Комітет майна Мінфіну Казахстану і російський «Центр ім. М.В. Хрунічева». Місце реєстрації - Астана.

Джерело: forbes.kz


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини