"Підтримати"
Новини
Всі новини

Помер всесвітньо відомий англійський фізик-теоретик Стівен Хокінг

Всесвітньо відомий фізик Стівен Хокінг помер в колі своєї родини, в своєму будинку в Кембриджі. Про це повідомили його близькі. Незважаючи на те, що у віці 22 років йому був поставлений діагноз рідкісної форми хвороби моторних нейронів і молодій людині передрекли всього кілька років життя, Хокінг дожив до 76 років і при своєму тяжкому захворюванні, коли навіть говорити міг тільки через синтезатор мови, став всесвітньо відомим вченим, професором, автором багатьох наукових теорій і книг.

Прославився британський вчений своєю роботою з чорними дірами і теорією відносності, про що написав кілька популярних наукових книг, в тому числі «Коротка історія часу».

Крім того, Хокінг зумів прожити життя наповнено і залишити після себе міцну сім'ю і трьох дітей.

У заяві його діти, Люсі, Роберт і Тім, сказали: «Ми глибоко засмучені тим, що наш улюблений батько помер сьогодні. Він був великим ученим і незвичайною людиною, чия робота і спадщина будуть жити протягом багатьох років».

Вони похвалили його «мужність і наполегливість» і сказали, що його «блиск і гумор» надихнули людей по всьому світу.

Професор Хокінг першим виклав теорію космології як союз теорії відносності і квантової механіки.

Він також виявив, що чорні діри витоку енергії і зникають до нуля - явище, яке пізніше стане відомо як випромінювання Хокінга. Хокінг вважав, що штучний інтелект може покласти край людству

Наукове співтовариство світу оплакує Стівена Хокінга, передає BBC.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини