"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому у театру в Білій Церкві відібрали цільові гроші

Актори та співробітники Київського обласного театру ім. П. Саксаганського (Біла Церква) майже тиждень офіційно голодують: такою акцією трупа протестує проти скорочення фінансування театру, невиплати заробітної плати і спроб усунути керівництво театру.
В акції протесту беруть участь всі співробітники театру - п'ють воду, їдять тільки трохи хліба. За ними спостерігає лікар. Майже всі почувають себе нормально. Однак був і інцідент- під час мітингу в Білій Церкві в понеділок, 12 грудня, одна з актрис втратила свідомість. Її відправили додому.
Ситуація зі значним, причому, необгрунтованим скороченням фінансування триває вже другий рік. За словами директора театру В'ячеслава Ускова, зарплати затримують вже три місяці. Актори мають намір продовжувати голодування, поки не отримають фінансування - 7,5 млн гривень. Тобто, поки не буде відповідного рішення Київської обласної ради.
У грудні минулого року Київська обласна рада - затвердила в рамках цільової програми фінансування театру в сумі 24 млн гривень. Це - заробітні плати співробітникам театру, кошти захищених статей. Саме ця сума була закладена в бюджеті Київської області на 2017 рік. Потім з відкритих джерел в соцмережах колективу і керівництву театру стало відомо, що 9,5 млн гривень фінансування театру зняли. Залишилося тоді, згідно з програмою, близько 15 млн гривень, з яких на той час вже було витрачено 12 млн гривень. Щоб отримати гроші, в театрі змушені були зняти всі надбавки для акторів, після чого залишилося 7,5 млн гривень.
Як стало відомо, між депутатами облради йдуть торги: мовляв, якщо знімуть директора, то фінансування відновиться. Інакше грошей не буде. Найактивніше лобіює відставку директора "Опозиційний блок" і... представник "Свободи".
Депутати звинувачують директора театру в недоцільному використання коштів. Однак відомо, що з бюджету фінансується лише заробітна плата акторів, решта - декорації, костюми та інші витрати театр оплачує за рахунок зароблених коштів. Виплату зарплати поставили в провину? Мабуть, треба було звести зарплати акторів до нуля, тоді було б все в нормі.
Проблема вийшла за рамки міської та навіть обласної - зараз про ситуацію в театрі говорять на всіх рівнях. А актори продовжують голодувати. І в переносному, і в прямому сенсі.

Джерело: КиевVласть


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини