"Підтримати"
Новини
Всі новини

Гаазький суд оштрафував Росію на мільйони євро


Міжнародний арбітраж при Постійній палаті третейського суду в Гаазі зобов'язав Росію виплатити Нідерландам майже 5,4 млн євро за затримання корабля Arctic Sunrise з активістами Greenpeace у 2013 році.

Зокрема, більше 3 мільйонів євро з цієї суми покладаються 30 членів екіпажу. Ще 1,7 мільйона необхідно сплатити за шкоду судна Arctic Sunrise. Також враховуються 625 тисяч доларів за судові витрати і 13,5 тисяч євро для того, щоб компенсувати витрати влади Нідерландів на банківську гарантію на користь Росії.

Суд також вирішив стягнути з Росії проценти з цих сум, оскільки Москва не виконала рішення суду і не внесла аванс на оплату витрат за час судового процесу.

Рішення суду без зазначення суми компенсації винесли в серпні 2015 року. Тоді в Гаазі ухвалив, що Російська Федерація порушила зобов'язання по ряду положень Конвенції ООН по морському праву.

18 вересня 2013 року активісти Greenpeace провели акцію на Arctic Sunrise і спробували залізти на платформу «Прирозломного». Росії поставили те, що прикордонники без згоди Нідерландів висадилися на борт під голландським прапором, захопили його і доставили в порт Мурманська, а також заарештували 30 активістів і ініціювали проти них судовий розгляд.

У Greenpeace стверджували, що в момент затримання перебували в нейтральних водах біля російської бурової платформи. Російські власті звинуватили активістів во вторгнення у заборонену 500-метрову зону.

Учасників акції, раніше обвинувачених у піратстві і хуліганстві, амністували у листопаді 2013 року. Разом з 29 активістами затримали фотографа Дениса Синякова, якого також пізніше звільнили.

Арешт Arctic Sunrise зняли в червні 2014 року, до кінця місяця новий екіпаж отримав доступ до судна.

За матеріалами: inforesist.org

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини