"Підтримати"
Новини
Всі новини

Незабаром гігантський айсберг відколеться від Антарктиди - вченіЗгідно з даними європейського супутника CryoSat, льодовик Ларсон в Антарктиді незабаром відколеться від материка. І коли це відбудеться, він стане одним з найбільш великих айсбергів в світі.

Супутник Європейського космічного агентства (ESA) продовжує спостерігати за Антарктикою, і показувати, в тому числі, як зростає тріщина між Ларсеном і Антарктидою. Зараз зростання складає приблизно 10 метрів на добу. Довжина тріщини вже близько 200 кілометрів, і вона знаходиться всього в 5 кілометрах від океану. Коли тріщина досягне океану, льодовик відколеться від материка і перетвориться у гігантський айсберг площею близько 6000 квадратних кілометрів.

CryoSat відстежує зміну висоти і товщини льоду з допомогою радіолокаційного висотоміра, з метою вивчення того, як зміна клімату впливає на обсяг планетарного льоду.

«Використовуючи інформацію з CryoSat, ми визначили висоту льоду над океаном і вийшло, що в кінцевому рахунку айсберг буде близько 190 метрів у висоту і містити близько 1,155 кубічних кілометрів льоду. Ми також підрахували, що глибина тріщини нижче рівня моря може досягати 210 метрів», — говорить Ноель Гурмелен, дослідник на проекті.

Айсберг такого розміру може завдати шкоди, якщо буде дрейфувати близько морських шляхів, тому CryoSat буде продовжувати спостереження за льодовиком після того, як він відколеться. Постійне спостереження допомогло вченим виробити спільне розуміння того, де айсберги, як правило, дрейфують, тому тепер можливо забезпечити систему раннього попередження будь-яких потенційних небезпек.

За матеріалами: newsyou.info

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини