"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: миття рук «перезавантажує» мозокПроцедура з очищення рук може стати своєрідною «зарядкою для мозку», про що повідомили фахівці з Університету Торонто. Ці дослідники встановили, що миття рук допомагає звільнитися від нав'язливих думок і налаштуватися на щось нове.

Ймовірно, що миття рук або очищення їх вологими серветками певним чином стимулює кровопостачання, - це в результаті звільняє мозок від старих ідей і націлює його на вирішення нових завдань. Таку концепцію канадські дослідники висунули, провівши чотири експерименту.

Учасники дослідів за завданням вчених мали впоратися з тестами, заставлявшими їх фокусуватися на концертних цілях. У якийсь момент деяким волонтерам роздали вологі серветки для витирання рук, а деяким – ні, після чого людям запропонували нові завдання. Вчені помітили, що учасники, які користувалися вологими серветками, швидше переключалися на їх рішення і краще виконували їх.

За словами фахівців, здатність швидко перебудовуватися на нові цілі допомагає людям краще проявляти себе на роботі і ефективніше справлятися з рішенням різних проблем у повсякденному житті. Багато «застряють» на чомусь одному і не бачать інших перспектив. Миття рук, можливо, є простим способом впоратися з такою проблемою.

Правда, учені поки не знають, як довго зберігається стимулює мозок ефект від миття рук. Вони відзначають, що необхідні подальші дослідження.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини