"Підтримати"
Новини
Всі новини

Якою водою потрібно мити руки - гарячою чи холодною?


Ми всі знаємо, що миття рук допомагає нам боротися з мікробами, і завдяки цьому ми рідше хворіємо. Однак чи є різниця, якою водою мити руки? Виявляється, немає.

Про це повідомили вчені з Рутгерского університету (Rutgers University) у США, які попросили добровольців помити руки водою, температура якої була 60, 79 або 100 градусів за Фаренгейтом (15, 26 або 38 градусів за Цельсієм).

Всього у дослідженні було задіяно 21 людину. Протягом півроку фахівці кілька разів наносили на їхні руки деяку кількість нешкідливих бактерій, а потім просили людей помити руки у воді різної температури з використанням певної кількості рідкого мила – від 0,5 до 2 мл Виявилося, що температура води не мала ніякого значення – бактерії однаково ефективно віддалялися і холодною, і теплою, і гарячою водою, і навіть 10 секунд миття було достатньо, щоб істотно знизити їх кількість.

Кількість мила також не мала значення, хоча для того, щоб визначити, яким саме милом найефективніше видаляти бактерії, необхідно, за словами співробітників університету, додаткове дослідження.

Результати наукової роботи застосовуються, наприклад, у харчовій промисловості і в індустрії громадського харчування, де гігієна вкрай важлива.

В даний час в США санітарні правила багатьох штатів вимагають від працівників мити руки в гарячій воді – 100 градусів за Фаренгейтом, проте ці правила переглядаються кожні чотири роки. Можливо, вже в 2018 році їх змінять з метою економії енергії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини