"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчені: "легкі" сигарети виявилися небезпечніше звичайних

09:35, 29 травень 2017
1 650

Вчені з Університету штату Огайо закликали американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) обмежити виробництво «легких» сигарет. Дослідники заявили, що технологія виробництва цих сигарет не робить їх менш шкідливими, як заявляли виробники, а зовсім навпаки.

Про це повідомляє Infokava.com з посиланням на naked-science

«Легкі» сигарети відрізняє від звичайних перфорований фільтр. Передбачається, що з його допомогою курець вдихає не тільки дим, а й повітря, що проходить через отвори в фільтрі, і, таким чином, в організм потрапляє менше диму. Випускати такі сигарети почали в 1950-х після появи досліджень про зв'язок куріння і раку легенів. Сучасні дослідження показують, що куріння «легких» сигарет не знижує шкоду для організму курця.

Вчені з Університету штату Огайо провели метааналіз 3284 документів: наукових робіт з хімії і токсикології, клінічних досліджень та внутрішніх документів тютюнових компаній. Вони прийшли до висновку, що істотний ріст випадків аденокарциноми легені в останні 50 років пов'язаний з популярністю «полегшених» сигарет. Аденокарцинома — найпоширеніший тип раку легенів, і кількість випадків зростає рік від року, незважаючи на те, що кількість курців знижується.
 

Поширеність випадків аденокарциноми та інших захворювань, Journal of the National Cancer Institute

Вчені пов'язують це з курінням «легких» сигарет. Завдяки отворам у фільтрі така сигарета горить повільніше, і курець вдихає більше токсичних речовин. Негативний ефект зберігається навіть через роки після того, як людина кинула палити. З цим пов'язують зростання випадків аденокарциноми при зниженні числа курців.

Робота була опублікована в журналі Journal of the National Cancer Institute.

У США, Австралії та країнах Євросоюзу виробникам заборонено маркувати сигарети словами «легкі» і «полегшені». Незважаючи на це, випускати сигарети з перфорованим фільтром дозволено.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини