"Підтримати"
Новини
Всі новини

Безробітний механік з Франції волею випадку може виявитися мультимільйонером

17:19, 14 травень 2016
3 766
Безработный механик из Франции волею случая может оказаться мультимиллионером

Безробітний механік у французькому Ліоні, судячи з усього, зірвав джек-пот, завдяки своїй любові до мистецтва. Втративши роботу, Ахмед Зіані зайнявся купівлею-продажем відносно недорогих творів. Однак його остання онлайн-купівля може принести мільйони: цілком можливо, що це давно загублена картина молодого П'єра Огюста Ренуара, повідомляє Le Progrès.

Картину 50-річний Зіані виявив на одному з сайтів безкоштовних оголошень. Вирішивши, що це непідписана робота художника XVIII століття Клода Жозефа Верне, він виторгував її у власника за 700 євро.

Безработный механик из Франции волею случая может оказаться мультимиллионером


Полотно розміром 76×96 см на перший погляд дійсно не містило жодних автографів. Дилер вже вирішив капітулювати, але його 11-річний син виявив на полотні напис і дату, нерозрізнені без збільшувального скла: A. Renoir, 1864.

Звірившись з літературою по Ренуара, Зіані вирішив, що перед ним картина під назвою Soir d été («Літній вечір»). Художник написав її у віці 23 років, ще до того, як став основоположником імпресіонізму — стилю, в який пристрасно закохані одні і люто ненавидять інші.

Як пише The Local, судячи з документів, «Літній вечір» виставлявся в Парижі в 1865 році, але пізніше зник, і в Національному художньому інституті Франції числиться загубленим. Картина, яка опинилася у Зіані, має на звороті класифікаційний номер. Але це не полегшує ситуацію, оскільки записи французького Національного музейного архіву з 1853 року і пізніше зникли, і визначити, що означають ці цифри, неможливо.

Разом з тим експерти, які зараз вивчають роботу, підтвердили, що пігменти, рама і тип полотна відповідають тим, які Ренуар використовував у той час. Але остаточна аутентифікація може розтягнутися на місяці.

У разі позитивного вердикту Зіані стане мультимільйонером: у 1990 році зменшена авторська копія полотна Ренуара «Бал в Мулен де ла Галетт» була продана на sotheby's за рекордні 78 млн доларів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини