"Підтримати"
Новини
Всі новини

Страсна п'ятниця - найсуворіший день цього тижня. Головні заборони

Страстная пятница - самый строгий день этой недели. Главные запреты
Страсна п'ятниця передує святу Пасхи і присвячена спогадам про день розп'яття і смерті Ісуса Христа. Це день самого суворого посту.

П'ятниця – це день, в який був розп'ятий Ісус Христос. Тому Страсна п'ятниця присвячена спогадам про суд над Ісусом Христом, його розп'яттям і хресній смерті на Голгофі, зняття Його тіла з хреста і поховання. Богослужіння Великої п'ятниці включає трикратне прочитання євангельського оповідання про ці події.

На утрені послідовно зачитують Дванадцять Євангелій – дванадцять євангельських уривків, які оповідають у хронологічному порядку про події п'ятниці. На Великих Годинах окремо читають оповідання кожного з чотирьох євангелістів. А на великій вечірні про події цього дня розповідає одне тривале складене євангеліє.

Страсна п'ятниця – день винятковий, і його винятковість підкреслюється тим, що у цей день не здійснюють літургію. Однак якщо Страсна п'ятниця збігається з Благовіщенням, служать літургію Іоанна Златоуста. На вечірньо співають особливий канон Про розп'яття Господа і виносять плащаницю.

Плащаниця – це плат, на якому зображений у повний зріст Господь Ісус Христос, який лежить у гробі. Після виносу Плащаницю встановлюють на спеціальному підвищенні в центрі храму. Її прийнято умащати пахощами і прикрашати квітами в пам'ять про те, як жінки-мироносиці помазали пахощами Тіло похованого Христа.

Страсна п'ятниця – особливий день, в який по статуту потрібно утримуватися від вживання їжі до винесення Плащаниці, а після цього можна їсти лише хліб і пити тільки воду. Всі приготування до свята Великодня потрібно закінчити в Чистий четвер, щоб у Велику п'ятницю ніщо не відволікало від молитов і служб. В цей день не можна займатися ніякими господарчими справами, особливо шити, прати і різати що-небудь. Порушення цієї заборони вважається великим гріхом. Ті, хто слідує самим суворим правилам Великого посту, в цей день навіть не миються.

У Страсну п'ятницю не прийнято співати, гуляти й веселитися – вважається, що людина, яка веселилася у Велику п'ятницю, весь рік проплаче. Однак, незважаючи на те, що в цей день богослужіння пройняте скорботою, воно вже готує віруючих до майбутнього свята Воскресіння Христового.

За матеріалами: zak-kor.net

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини