"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Болівії зникло величезне озеро

В Боливии исчезло огромное озеро

Міні-супутник ЄКА Proba-V зафіксував зникнення другого за величиною озера Болівії. Причина полягає в мінливих кліматичних умовах і місцевій гірничодобувній промисловості. Як відзначають в Європейському космічному агентстві (ESA), озеро Поопо зникає вже не вперше. Однак на цей раз вчені не впевнені, що воно зможе відновитися.

«Міні-супутник Proba-V, який займається моніторингом поверхні Землі в щоденному режимі, зміг зафіксувати зникнення другого за величиною озера Болівії, підтверджено повне випаровування озера Поопо»
, – йдеться в повідомленні ESA, передає Infokava.com з посиланням на naked-science

Раніше це озеро займало площу в 3 тис. км, однак, за припущенням ESA, невелика глибина водойми (близько 3 метрів), мінливі кліматичні умови і відходи місцевої гірничодобувної промисловості сприяли висихання озера. Його зникнення підтверджує серія знімків, зроблених 27 квітня 2014 року, 20 липня 2015 року і 22 січня 2016 року.

Як відзначають вчені, озеро випаровується вже не в перший раз. Попередній подібний випадок стався у 1994 році. Потім протягом наступних кількох років воно відновилося. На цей раз фахівці не впевнені, що озеро знову наповниться водою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини