"Підтримати"
Новини
Всі новини
---

10 лютого - свята, іменини, народні прикмети

10 февраля - праздники, именины, народные приметы

Іменинники сьогодні: Володимир, Георгій, Єфрем, Ігнатій, Ісаакій, Леонтій, Микола, Федір, Феодосій, Яків

Народний календар:

Єфрем — заступник цвіркунів
Церква в цей день вшановує Єфрема Сиріна — одного з вчителів церкви 4 століття, християнського богослова і поета. Перше місце серед творів Єфрема займають його тлумачення Святого Письма.

На Єфрема не можна було вбивати комах, що жили в хаті. За одним із переказів, у цей день потрібно було підмести підлогу в будинку віником з полину, яка могла вберегти дім від нечистої сили і від злих людей.

Найголовніша подія цього дня — іменини домовика. Щоб його задобрити, на ніч на кухні залишали кашу. Домовик в народі вважався не стільки добрим, стільки справедливим; він не любив сварок, сварливих людей і поганих господарів. Зате добрі, старанні люди завжди могли розраховувати на його допомогу.

Відомо, що в кожній селянській родині тримали кішку — але, що цікаво, не тільки для полювання на мишей. Говорили, що кішка – це господиня дому, і вона може порозумітися з домовиком. На Єфрема весь вечір на посиденьках присвячували розповідями про домового, його звички й витівки. Розповідали байки, співали частівки і примовки.

За прикметами цього дня судили про літо: вітер на Єфрема віщував дощі і вогкість.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини