"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Сінгапурі розробили мобільний додаток для діагностики забруднення повітря по фото

В Сингапуре разработали мобильное приложение для диагностики загрязнения воздуха по фото

Мобільний додаток AirTick зі штучним інтелектом надасть жителям мегаполісів швидкі і точні відомості про те, наскільки безпечно сьогодні дихати на вулиці.

Пекін і Сінгапур, Нью-Делі, Мехіко і Шанхай. Найбільші, самі густонаселені мегаполіси світу задихаються в буквальному сенсі слова. Рівень забруднення повітря тут вже рідко опускається нижче небезпечної для здоров'я позначки, а час від часу сягає критичних значень, змушуючи жителів одягати захисні маски, менше виходити на вулицю і навіть купувати балончики з чистим повітрям. Не дивно, що саме в Сінгапурі в Наньянському технологічному університеті йде розробка нового мобільного додатку AirTick, який дозволяє оцінити рівень забруднення атмосфери просто з фотографій, передає Infokava.com з посиланням на Naked Science

Додаток, здатний використовувати тисячі безкоштовних і доступних знімків, які роблять і викладають в Мережу самі городяни, дає можливість стежити за станом атмосфери без тих витрат, які пов'язані з установкою і експлуатацією тисяч датчиків. За словами розробника AirTick Пан Женсяна (Pan Zhengxiang), це особливо актуально для Сінгапуру з його рекордною кількістю смартфонів на душу населення.

Програма в автоматичному режимі зможе отримувати фотографії з відповідними геотегами, враховувати точне місце і навіть напрям зйомки, отримувати офіційні дані про забруднення повітря. Весь цей обсяг інформації буде оброблятися спеціально розробленим штучним інтелектом, який зможе навчатися, знаходячи все більш точні залежності між забрудненням і «мутністю» знімків. За задумом Женсяна, раз за разом ШІ буде удосконалюватися і незабаром зможе робити точні й швидкі оцінки самостійно, не спираючись на «офіційні» показання датчиків.

У листопаді 2015 року перша альфа-версія AirTick вже пройшла «польові випробування», до яких приєдналися близько 100 добровольців, які встановили додаток на свої смартфони. Незабаром розробники збираються презентувати його в США на конференції AAAI, присвяченій проблемам ШІ та його використанню. Якщо все піде за планом, то вже в цьому році AirTick буде доступний всім бажаючим.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини