"Підтримати"
Новини
Всі новини

Афера з землями воїнів АТО на Закарпатті

Афера с землями воинов АТО на Закарпатье


На Закарпатті учасники АТО з’ясували, що їхні ділянки вже продано, і прийшли скаржитися в обласну держадміністрацію. Виявилося, що до афери причепний посадовець.

Голова Закарпатської обласної держадміністрації Геннадій Москаль заявляє, що виділену для бійців АТО землю в його області продали іншим людям. Про це він написав на своєму офіційному сайті.

Так, аферу виявили після того, як учасники АТО з’ясували, що їхні ділянки вже продано, і прийшли скаржитися в обласну держадміністрацію.

“Оскільки земля знаходиться поза межами населених пунктів, її виділили не міські чи сільські ради, а управління Держгеокадастру”, – пояснює він.

“І коли учасники АТО прийшли оформляти документи, то виявили, що ділянки продані іншим особам. Причому за дуже дивною схемою. Аферисти купили фруктові дерева, які ростуть на ділянці, а потім подали в Держгеокадастр документи, що хочуть приватизувати землю під цими деревами, які виступають об’єктами нерухомості!”, – заявляє Москаль.

“І Держгеокадастр дійсно визнає дерева об’єктами нерухомості, продає землю і вносить про це відомості в єдиний земельний кадастр. Це повний абсурд, але так зроблено”, – обурюється керівник області.

За його словами, працівник Держгеокадастру, який “провів цю оборудку”, втік на лікарняний, але його немає ні в лікарні, ні вдома.

“А люди ходять скаржитися в ОДА. Я цілком поділяю їхнє обурення, але вплинути безпосередньо на Держгеокадастр не можу, оскільки він напряму підпорядковується Києву”, – заявляє Москаль.

“Тепер треба звертатися в правоохоронні органи, відкривати кримінальні провадження, скасовувати відомості в земельному кадастрі через суд і т.д., що займе купу часу”, – зазначає він.

За словами губернатора, це далеко не єдина афера із землею на Закарпатті.

“За такою ж схемою приватизували величезні виноградники у Виноградівському районі, визнавши об’єктами нерухомості виноградні кущі. А у Воловецькому районі (де взагалі безземелля, одні лише гори) купу землі поза межами сіл віддали “лівим” студентам із Львівської та Івано-Франківської областей. Усе воно тільки тепер починає спливати, а я пожинаю плоди!”, – заявляє Москаль.

На його думку, афери з землею свідчать, що “ніякої децентралізації немає”.

“Раніше в областях були управління земельних ресурсів ОДА, які виділяли землю поза межами населених пунктів. Обласна рада приймала рішення, а ОДА оформляла документи. Однак при Януковичу земельні ресурси жорстко централізували – віддали в підпорядкування Києву, який не бачить, що коїться у Воловецькому, Виноградівському чи якомусь іншому районі. І назад на місця віддавати повноваження не хочуть”, – зазначає Москаль.

За матеріалами ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини