"Підтримати"
Новини
Всі новини

Два українські фільми будуть представлені на чиказькому фестивалі кіно

Два украинских фильма будут представлены на чикагском фестивале кино"Президент музею Лідія Ткачук зустрілася з виконавчим директором та співзасновником кінофестивалю Ніком Анготі. Розмова йшла про промоцію фестивалю серед туристів та української громади", - розповіла Климчак.

Йдеться про повнометражний документальний фільм "I Am a Ukrainian: Personal Stories of a Revolution" ("Я українець: особисті історії революції") американського режисера Бена Мозеса.

Його ім'я українцям відоме, як автора відео - відчайдушного звернення з Майдану киянки Юлії Марушевської до світової спільноти, яке подивилися мільйони людей. Показ фільму відбудеться 6 березня, в неділю. Режисер буде присутній на показі.

Короткометражний документальний фільм "Holodomor: Voices of Survivors (Ukrainian Famine/Genocide)" (Голодомор: Голоси свідків) Аріадни Охримович - це свідчення канадських українців про те, як вони вижили в час Голодомору.

Історія створення фільму розпочалась кілька років тому, під час вшанування 75-х роковин Голодомору, коли режисер за фахом Аріадна Охримович вирішила знімати фільм.

Спільно з Конгресом Українців Канади та Українсько-Канадським Дослідно-Документаційним Центром вони отримали фінансову підтримку від Департаменту Канадської Спадщини, що дало можливість створити веб-сторінку про Голодомор – ресурс для школярів, студентів та громадськості, який дозволяє відкривати для себе невідому раніше сторінку історії України.

Наступним кроком став запис інтерв'ю з ще живими свідками геноциду українців, які врятувались, виїхавши з Радянського Союзу до Канади. Перше таке інтерв'ю було записане у 2008 р. в Торонто. Наступні – у Вінніпезі, Едмонтоні, Ванкувері, Калгарі, Оттаві, Гамільтоні, Монреалі. Всього – понад 100.

Показ фільму відбудеться 6 березня, в неділю. Режисерка буде присутня на показі.

Матеріал: gazeta.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини