"Підтримати"
Новини
Всі новини

Яка небезпека підстерігає нас у басейні і СПА?

Какая опасность подстерегает нас в бассейне и СПА?

Що насправді ховається в басейнах і СПА-центрах? Експерти підтвердили деякі з наших найгірших побоювань. Виявляється, відвідування таких місць може призвести до шлунково-кишкових захворювань.

Професор мікробіології з Університету Мердока Саймон Рід є експертом з інфекційних захворювань. Саме він став автором нового дослідження. В ході вивчення зразків води було зроблено невтішний висновок - основним джерелом шлунково-кишкових захворювань можуть бути басейни та СПА.

Лабораторне тестування показало, що в зразках містяться мікроскопічні одноклітинні паразити - Криптоспоридії і Лямблії, які ведуть до розвитку гастроентериту. Зараження цими паразитами може призвести до проносу, зневоднення, втрати ваги, болів в животі, лихоманці, нудоті і блювоті. Головний шлях передачі - через воду, оскільки дані паразити стійкі до хлору і дуже заразні.

Ряд вірусів і бактерій, таких як кишкова паличка і норовірус - також активно поширюються в басейнах, викликаючи запалення слизової оболонки шлунка і кишечника. Симптоми схожі на ті, які зазвичай пов'язані з харчовим отруєнням": блювота, діарея (іноді з кров'ю), лихоманка і спазми шлунка. Деякі види кишкової палички можуть справляти шкідливий токсин, що викликає кривавий пронос і гемолітичний уремічний синдром (HUS), небезпечний тип ниркової недостатності.

Оскільки навіть найкращий басейн може містити хлор стійкі мікроорганізми, дотримуйтесь простих порад: обов'язково приймайте душ перед і після відвідування басейну, не плавайте, якщо ви страждаєте від діареї, і намагайтеся не ковтати воду зі штучного водоймища.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини