"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чому корисно зайнятися бігом?

Почему полезно заняться бегом?

Біг – ідеальний і безкоштовний спосіб виглядати добре. Він не вимагає спеціального спорядження або місця для занять. Тільки кеди або кросівки. Практично три сезони в році їм можна займатися прямо на вулиці. Біг корисний і ефективний у лікуванні безлічі захворювань. Сам по собі біг не є ліками або панацеєю, але його непрямий вплив внаслідок навантажень на центральну нервову, а також серцево-судинну системи надає позитивний ефект на весь організм в цілому.

- Біг підвищує можливості серця і судин, відбувається тренування безпосередньо самого серцевого м'яза. Це означає, що серце стає міцнішим і сильнішим. А це неминуче позначається на його продуктивності.

- Підвищується киснева ємність крові. Треноване серце за один цикл проганяє набагато більший об'єм крові, ніж не треноване.

- Збільшився кровотік – збільшився і кисневий обмін. До всіх тканин і органів надходить більше крові, збагаченої киснем і живильними речовинами.

- Відмінний засіб боротьби проти нервового напруження. Стрес і втома накопичують в організмі протягом дня продукти розпаду – це і є причина втоми. Щоб позбутися втоми, потрібно як слід попітніти, і біг відмінно справляється з цим завданням.

- Під час тривалого навантаження в кров викидається особливий гормон ендорфін. Цей гормон ще називають «гормон щастя». І не даремно. Коли концентрація ендорфіну в крові зростає, людина відчуває легке відчуття ейфорії. Депресія зникає.

- Підвищується розумова активність. Під час пробіжки часто «само собою» приходить рішення якої-небудь проблеми або завдання. Кров під час активного тренування рясно насичується киснем, підвищується обмін речовин, внаслідок цього, більш активно функціонує центральна нервова система, а значить і мозок.

- Систематичні заняття бігом сприяють підвищенню імунітету, за рахунок збільшення в крові еритроцитів і гемоглобіну. В процесі бігових навантажень знижується холестерин в крові, зменшується відчуття голоду, поліпшується моторика кишківника. У сукупності з поліпшенням обміну речовин все це призводить до нормалізації маси тіла.

- Бігати можна в будь-який час дня. Так, вранці, коли в крові підвищена кількість гормонів, біг буде природним засобом для розрядки, що допоможе організму повернутися до гармонії. Якщо бігати після трудового дня – ввечері, то цим ви знімете напругу, розслабитеся, підзарядитеся енергією, приборкаєте зайвий апетит і заснете прекрасним сном.

- Дослідження вчених показують, що відбувається часткова регенерація тканини печінки. Відбувається позитивний вплив на нирки: під час бігу з них знімається навантаження, що призводить до їх кращого функціонування.

- Регулярні бігові навантаження також надають позитивний вплив на опорно-руховий апарат. Для людей похилого віку подібні тренування особливо корисні, оскільки вони перешкоджають дегенеративні зміни у суглобах і м'язових тканинах.

- Ще древні греки говорили: «Якщо хочеш бути сильним – бігай, хочеш бути красивим – бігай, хочеш бути розумним – бігай».

За матеріалами: fit4brain.com

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини