"Підтримати"
Новини
Всі новини

Варшава дозволила вантажівкам російських перевізників покинути Польщу до 15 лютого

Варшава разрешила грузовикам российских перевозчиков покинуть Польшу до 15 февраля


Вантажівки російських перевізників, які в'їхали на територію Польщі, зможуть повернутися в РФ до 15 лютого. Обидві країни не подовжать дію дозволів на проїзд для транспортних компаній, термін яких закінчується 1 лютого

Російські вантажівки, які виїхали з РФ на територію Польщі за дозволами 2015 року, зможуть повернутися до 15 лютого поточного року, повідомляє Асоціація міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП).

"Мінтрансом Росії спільно з Міністерством інфраструктури та будівництва Республіки Польщі прийнято рішення, згідно з яким транспортні засоби, які в'їхали на підставі дозволів 2015 року на територію Польщі до 31 січня 2016 року, можуть на підставі цих дозволів повертатися в Російську Федерацію не пізніше 15 лютого 2016 року включно", — йдеться в повідомленні на сайті АСМАП.

Дозвіл поширюється на всі транспортні засоби незалежно від виду перевезень.

Москва і Варшава досі не подовжать дію дозволів на проїзд для власних транспортних компаній. Нинішня версія документа закінчується 1 лютого. Якщо країни не домовляться до цього дня, то перевезення можуть припинитися.

Мінтранс повідомив, що відомство запропонувало продовжити термін дії дозволів 2015 року до 15 лютого 2016-го з-за стислих термінів, що залишилися для "пошуку сумісних рішень".

Причиною конфлікту стало невдоволення Варшави новими вимогами російського законодавства у сфері регулювання міжнародних автомобільних перевезень. Як заявив міністр інфраструктури і будівництва Польщі Єжи Шміт, вони спрямовані на посилення державного контролю за перевезеннями. Шміт вважає, що Росія хоче в адміністративному порядку обмежити перевезення вантажів іноземними компаніями, прагнучи до того, щоб на російському ринку не залишилося представників інших країн.

Глава АСМАП, яка уповноважена погоджувати квоти дозволів на перевезення вантажів, Євген Москвичев заявив, що загроза припинення сполучення з Польщею реальна. Причому більшою мірою зупинка руху вантажів позначиться на російських перевізників, оскільки це призведе до припинення транзиту з Італією, Німеччиною, Нідерландами та Іспанією.

Російські компанії в 2015 році здійснили близько 160 тис. поїздок через Польщу.

За матеріалами РБК

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме