"Підтримати"
Новини
Всі новини

Правила життя від "найщасливішої людини на Землі"

Правила жизни от самого "счастливого человека на Земле"

69-річний Рікар — тибетський буддійський чернець родом з Франції, якого вчені назвали «найщасливішою людиною у світі». Причиною цього стала його участь у 12-річному дослідженні мозку, що проводиться групою дослідників на чолі з неврологом з Університету штату Вісконсін Річардом Девідсоном.

Девідсон підключив до голови Рікара 256 датчиків і виявив, що під час медитації на співчуття його розум був надзвичайно світлим. Сканування показало, що при медитації на співчуття мозок Рікара випромінює надзвичайно високий рівень гамма-хвиль, пов'язаних зі свідомістю, увагою, навчанням і пам'яттю — який ніколи раніше не фіксувався.

Також дослідження показали значно більшу активність в лівій префронтальній корі мозку ченця порівняно з правою, що дозволяє йому мати аномально великий потенціал для щастя і зниження схильності до негативних думок. Рікар — розповідає, що іноді він медитує протягом багатьох днів — зізнається, що він, загалом-то, щаслива людина. Хоча й розуміє, що ім'я «найщасливішої людини» — це перебільшення журналістів.

Ось його поради про те, як бути щасливим.

Перестаньте думати «я, я, я».

На думку Рікара, відповідь на питання зводиться до альтруїзму. Причина в тому, що постійні думки про себе і про те, як краще зробити для себе — стомлююче заняття, що викликає стрес і в кінцевому підсумку призводить до нещастя. Якщо ви хочете бути щасливим, каже Рікар, ви повинні прагнути до «доброзичливості», яка не тільки допоможе вам відчувати себе краще, але і змінить вас в позитивну сторону.

Само собою, це не означає, що ви повинні дозволяти іншим використовувати себе, попереджає він, але ви повинні прагнути бути добрими, в межах розумного. Звичайно, це звучить добре в теорії, але як насправді людина може стати альтруїстичною, доброзичливою і не дозволяти заволодівати собою корисливим думкам?

Почніть навчання свого розуму, подібно до того, як ви тренуєтеся, щоб пробігти марафон.

Рікар вірить, що кожен має можливість мати більш легкий розум, тому що в кожній людській істоті є потенціал для добра (звичайно, якщо ви не серійний вбивця і якщо з вашим мозком не відбувається щось насправді хімічно ненормальне). Подібно марафонцям, які повинні тренуватися, перш ніж зможуть пробігти 42 кілометри, люди, які бажають бути щасливими, повинні підготувати свій розум.

На думку Рікара, кращим способом для цього є медитація.

Отже, як же тренувати свій розум, щоб бути щасливим?

Просто витратьте 15 хвилин без перерви кожен день на те, щоб думати щасливі думки.

Почніть думати щасливі думки від 10 до 15 хвилин в день, каже Рікард. Зазвичай, коли ми відчуваємо почуття щастя і любові, це швидкоплинне бачення, а потім відбувається ще щось, і ми переходимо до наступної думки. Замість цього потрібно зосередитися на позитивних емоціях, не даючи своєму розуму відволіктися.

Якщо ви буде проводити подібні заняття кожен день, навіть всього лише два тижні тому ви зможете відчути позитивні психічні результати. А якщо ви будете дотримуватися цього методу протягом 50 років, як Рікар, то маєте всі шанси стати, так само як і він, справжнім професіоналом в області щастя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини