"Підтримати"
Новини
Всі новини

Навіщо західні експерти їдуть у Крим

Зачем западные эксперты едут в КрымВ анексованому Росією Криму незабаром почне роботу місія Ради Європи з прав людини. Стало відомо, що очолить її швейцарський дипломат Жерар Студмана, а допомагати йому будуть троє представників секретаріату Ради Європи.

Зрозуміло, результат тут далеко не гарантований, і ситуація розвиватиметься дуже непросто. Проте навіть сам факт надіслання на півострів такої місії за участю західних експертів – набагато краще, ніж нічого.

Судіть самі: незабаром два роки, як Крим захоплений, і ситуація з правами людини – особливо це стосується українських і кримськотатарських активістів – за цей час не просто стала загрозливою, вона набула драматичної форми. На півострові відбуваються викрадення людей, незаконні арешти і навіть вбивства.

Зі зрозумілих причин Україна не має в Криму навіть якогось представництва, і дипломатичні способи розв’язання проблем із правами людини, якими ми могли послуговуватися, були вкрай обмежені.

Ситуація з правами людини в Криму набула драматичної форми

Тепер до питання підключається Рада Європи – і це дуже важливо. Підкреслю ще раз: її участь не гарантує успіху, але з урахуванням того, що зараз Росія хоча б трішки, але намагається вести дипломатичну гру з Заходом, вона може хоча б формально дозволити представникам Ради Європи певну інформаційну та правозахисну діяльність, щоб не псувати собі обличчя.

З іншого боку, ми знаємо, що зараз відносини Росії, зокрема, з Парламентською Асамблеєю Ради Європи заморожені. Тому не думаю, що РФ буде занадто вже розкриватися, а тим більше показувати, як багато «доброго» вона наробила з правами людини в цьому регіоні.

Володимир Фесенко - НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини